WhatsApp Icon
RN60C84R5FBSL

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RN60C84R5FBSL
Производителот
Vishay / Dale
Опис
RES 84.5 OHM 1/4W 1% AXIAL
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-преку дупка
На залиха
14127
Листови со податоци онлајн
RN60C84R5FBSL PDF
 • серија:Military, MIL-R-10509/1, RN60
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • отпор:84.5 Ohms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.25W, 1/4W
 • составот:Metal Film
 • карактеристики:Flame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
 • температурен коефициент:±50ppm/°C
 • Работна температура:-65°C ~ 175°C
 • пакет / куќиште:Axial
 • добавувач уред пакет:Axial
 • големина / димензија:0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
 • висина - седење (макс):-
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
RN65C9093FRE6

RN65C9093FRE6

Vishay / Dale

RES 909K OHM 1/2W 1% AXIAL

На залиха: 308.641

CMF55143K00BHR6

CMF55143K00BHR6

Vishay / Dale

RES 143K OHM 1/2W 0.1% AXIAL

На залиха: 386.847

RLR32C1002FMRE61

RLR32C1002FMRE61

Vishay / Dale

ERL-32-1 10K 1% T-1 RLR32C1002FM

На залиха: 35.382

RN70C6810FBSL

RN70C6810FBSL

Vishay / Dale

RES 681 OHM 3/4W 1% AXIAL

На залиха: 72.751

MFR-25FRF52-41R2

MFR-25FRF52-41R2

Yageo

RES 41.2 OHM 1/4W 1% AXIAL

На залиха: 9.551.098

RN55E3521BRE6

RN55E3521BRE6

Vishay / Dale

RES 3.52K OHM 1/8W .1% AXIAL

На залиха: 280.552

RN60C3363BRE6

RN60C3363BRE6

Vishay / Dale

RES 336K OHM 1/4W .1% AXIAL

На залиха: 385.802

RLR05C1131FSB1419

RLR05C1131FSB1419

Vishay / Dale

ERL-05-19 1.13K 1% T-1 RLR05C113

На залиха: 33.449

RWR81SR619FRB12

RWR81SR619FRB12

Vishay / Dale

RES 0.619 OHM 1W 1% WW AXIAL

На залиха: 19.113

RN60C3483FRE6

RN60C3483FRE6

Vishay / Dale

RES 348K OHM 1/4W 1% AXIAL

На залиха: 850.340

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв