WhatsApp Icon
RWR81S3920FRRSL

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RWR81S3920FRRSL
Производителот
Vishay / Dale
Опис
RES 392 OHM 1W 1% WW AXIAL
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-преку дупка
На залиха
12146
Листови со податоци онлајн
RWR81S3920FRRSL PDF
 • серија:Military, MIL-PRF-39007, RWR81S
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:392 Ohms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):1W
 • составот:Wirewound
 • карактеристики:Military, Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±20ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 250°C
 • пакет / куќиште:Axial
 • добавувач уред пакет:Axial
 • големина / димензија:0.085" Dia x 0.250" L (2.16mm x 6.35mm)
 • висина - седење (макс):-
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:R (0.01%)
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
RLR05C1332FRBSL

RLR05C1332FRBSL

Vishay / Dale

RES 13.3K OHM 1% 1/8W AXIAL

На залиха: 33.613

RN60D3480FRSL

RN60D3480FRSL

Vishay / Dale

RES 348 OHM 1/4W 1% AXIAL

На залиха: 408.496

RLR05C3000FSB14

RLR05C3000FSB14

Vishay / Dale

ERL-05 300 1% T-1 RLR05C3000FS B

На залиха: 70.689

RLR05C3902GRRE6

RLR05C3902GRRE6

Vishay / Dale

ERL-05 39K 2% T-1 RLR05C3902GR R

На залиха: 136.457

HHV-50FR-52-1M

HHV-50FR-52-1M

Yageo

RES 1M OHM 1/2W 1% AXIAL

На залиха: 1.476.232

H89K53BYA

H89K53BYA

TE Connectivity AMP Connectors

RES 9.53K OHM 1/4W 0.1% AXIAL

На залиха: 154.530

RLP0324000JR15

RLP0324000JR15

Vishay / Sfernice

SFERNICE FIXED RESISTORS

На залиха: 28.417

RN65C2321BRE6

RN65C2321BRE6

Vishay / Dale

RES 2.32K OHM 1/2W .1% AXIAL

На залиха: 195.802

RSPF1JT360K

RSPF1JT360K

Stackpole Electronics, Inc.

RES 360K OHM 1W 5% AXIAL

На залиха: 312.500

RSMF3JB510R

RSMF3JB510R

Stackpole Electronics, Inc.

RES 510 OHM 3W 5% AXIAL

На залиха: 1.388.888

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв