WhatsApp Icon
RLR07C5620FRRE7

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RLR07C5620FRRE7
Производителот
Vishay / Dale
Опис
ERL-07 562 1% T-1 RLR07C5620FR R
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-преку дупка
На залиха
13420
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:Military, MIL-PRF-39017/01, RLR07
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:562 Ohms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.25W, 1/4W
 • составот:Metal Film
 • карактеристики:Military, Moisture Resistant, Weldable
 • температурен коефициент:±100ppm/°C
 • Работна температура:-65°C ~ 150°C
 • пакет / куќиште:Axial
 • добавувач уред пакет:Axial
 • големина / димензија:0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
 • висина - седење (макс):-
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:R (0.01%)
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
CMF60750R00FHBF

CMF60750R00FHBF

Vishay / Dale

RES 750 OHM 1W 1% AXIAL

На залиха: 87.301

CMF652K4300BER6

CMF652K4300BER6

Vishay / Dale

RES 2.43K OHM 1.5W 0.1% AXIAL

На залиха: 164.885

PF1262-75RF1

PF1262-75RF1

Riedon

RES 75 OHM 20W 1% TO126

На залиха: 63.525

RN55E1432BBSL

RN55E1432BBSL

Vishay / Dale

RES 14.3K OHM 1/8W .1% AXIAL

На залиха: 72.751

RLR32C1200GMRE5

RLR32C1200GMRE5

Vishay / Dale

ERL-32 120 2% T-1 RLR32C1200GM R

На залиха: 36.669

RLR05C2800FRBSL

RLR05C2800FRBSL

Vishay / Dale

ERL-05 280 1% T-1 RLR05C2800FR B

На залиха: 33.613

RNC60H2004BSRE6

RNC60H2004BSRE6

Vishay / Dale

RES 2M OHM 1/4W .1% AXIAL

На залиха: 9.811

RNC55H30R1FRB14

RNC55H30R1FRB14

Vishay / Dale

RES 30.1 OHM 1/8W 1% AXIAL

На залиха: 52.538

RLR07C4021FRRSL

RLR07C4021FRRSL

Vishay / Dale

RES 4.02K OHM 1% 1/4W AXIAL

На залиха: 165.343

RLR20C2054FRB14

RLR20C2054FRB14

Vishay / Dale

ERL-20 2.05M 1% T-1 RLR20C2054FR

На залиха: 18.656

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв