WhatsApp Icon
RN60C4530CR36

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RN60C4530CR36
Производителот
Vishay / Dale
Опис
RES 453 OHM 1/4W .25% AXIAL
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-преку дупка
На залиха
19196
Листови со податоци онлајн
RN60C4530CR36 PDF
 • серија:Military, MIL-R-10509/1, RN60
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:453 Ohms
 • толеранција:±0.25%
 • моќност (вати):0.25W, 1/4W
 • составот:Metal Film
 • карактеристики:Flame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
 • температурен коефициент:±50ppm/°C
 • Работна температура:-65°C ~ 175°C
 • пакет / куќиште:Axial
 • добавувач уред пакет:Axial
 • големина / димензија:0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
 • висина - седење (макс):-
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
RNC60H1372BSBSL

RNC60H1372BSBSL

Vishay / Dale

RES 13.7K OHM 1/4W .1% AXIAL

На залиха: 17.733

RNX12510G0GNWF

RNX12510G0GNWF

Vishay / Dale

RES 10G OHM 2% 3W AXIAL

На залиха: 8.615

RN60C6341FRSL

RN60C6341FRSL

Vishay / Dale

RES 6.34K OHM 1/4W 1% AXIAL

На залиха: 408.496

RLR07C62R0GRRE5

RLR07C62R0GRRE5

Vishay / Dale

ERL-07 62 2% T-1 RLR07C62R0GR RE

На залиха: 209.030

RN65D2551FR36

RN65D2551FR36

Vishay / Dale

RES 2.55K OHM 1/2W 1% AXIAL

На залиха: 348.092

AC01AT0001009JA100

AC01AT0001009JA100

Vishay / Beyschlag

RES 10 OHM 5% 1W AXIAL

На залиха: 138.888

RNC50J1273FSBSL

RNC50J1273FSBSL

Vishay / Dale

RES 127K OHM 1/10W 1% AXIAL

На залиха: 28.811

TA205PA300RJE

TA205PA300RJE

Ohmite

RES 300 OHM 5% 5W RADIAL

На залиха: 45.353

RLR07C6981FSBSL23

RLR07C6981FSBSL23

Vishay / Dale

ERL-07-23 6.98K 1% T-1 RLR07C698

На залиха: 39.905

H42K8BZA

H42K8BZA

TE Connectivity AMP Connectors

RES 2.80K OHM 1/2W 0.1% AXIAL

На залиха: 150.706

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв