WhatsApp Icon
RNC55K1402FSRSL

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RNC55K1402FSRSL
Производителот
Vishay / Dale
Опис
RES 14K OHM 1/8W 1% AXIAL
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-преку дупка
На залиха
13057
Листови со податоци онлајн
RNC55K1402FSRSL PDF
 • серија:Military, MIL-PRF-55182/01, RNC55
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:14 kOhms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.125W, 1/8W
 • составот:Metal Film
 • карактеристики:Military, Moisture Resistant, Weldable
 • температурен коефициент:±100ppm/°C
 • Работна температура:-65°C ~ 175°C
 • пакет / куќиште:Axial
 • добавувач уред пакет:Axial
 • големина / димензија:0.094" Dia x 0.250" L (2.39mm x 6.35mm)
 • висина - седење (макс):-
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:S (0.001%)
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
CMF2010K000GKEB

CMF2010K000GKEB

Vishay / Dale

RES 10K OHM 1W 2% AXIAL

На залиха: 643.252

RN50C13R7FRSL

RN50C13R7FRSL

Vishay / Dale

RES 13.7 OHM 1/20W 1% AXIAL

На залиха: 246.889

RNC55J2371FSRSL

RNC55J2371FSRSL

Vishay / Dale

RES 2.37K OHM 1/8W 1% AXIAL

На залиха: 40.552

RWR82SR130FRBSL

RWR82SR130FRBSL

Vishay / Dale

RES 0.13 OHM 1.5W 1% AXIAL

На залиха: 15.145

RN55C4703BB14

RN55C4703BB14

Vishay / Dale

RES 470K OHM 1/8W .1% AXIAL

На залиха: 87.301

RWR89S3R16FSB12

RWR89S3R16FSB12

Vishay / Dale

RES 3.16 OHM 3W 1% WW AXIAL

На залиха: 19.117

RCMA0297R60BES03

RCMA0297R60BES03

Vishay / Sfernice

SFERNICE FIXED RESISTORS

На залиха: 2.470

RLR05C1432FSR36

RLR05C1432FSR36

Vishay / Dale

ERL-05 14.3K 1% T-1 RLR05C1432FS

На залиха: 129.188

RWR84S8061FRBSL

RWR84S8061FRBSL

Vishay / Dale

RES 8.06K OHM 7W 1% WW AXIAL

На залиха: 7.789

RN65D2551FRSL

RN65D2551FRSL

Vishay / Dale

RES 2.55K OHM 1/2W 1% AXIAL

На залиха: 218.531

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв