WhatsApp Icon
RLR05C1303FSB14

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RLR05C1303FSB14
Производителот
Vishay / Dale
Опис
RES 130K OHM 1% 1/8W AXIAL
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-преку дупка
На залиха
10887
Листови со податоци онлајн
RLR05C1303FSB14 PDF
 • серија:Military, MIL-PRF-39017/05, RLR05
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • отпор:130 kOhms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.125W, 1/8W
 • составот:Metal Film
 • карактеристики:Military, Moisture Resistant, Weldable
 • температурен коефициент:±100ppm/°C
 • Работна температура:-65°C ~ 150°C
 • пакет / куќиште:Axial
 • добавувач уред пакет:Axial
 • големина / димензија:0.066" Dia x 0.150" L (1.68mm x 3.81mm)
 • висина - седење (макс):-
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:S (0.001%)
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
CPL07R0400FE31

CPL07R0400FE31

Vishay / Dale

RES 0.04 OHM 7W 1% AXIAL

На залиха: 41.904

CMF55220K00JHRE

CMF55220K00JHRE

Vishay / Dale

RES 220K OHM 1/2W 5% AXIAL

На залиха: 1.277.139

2W143

2W143

NTE Electronics, Inc.

2W 430 OHMS 2%

На залиха: 625.000

MRS25000C3743FCT00

MRS25000C3743FCT00

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

RES 374K OHM 0.6W 1% AXIAL

На залиха: 3.333.333

RLR07C55R0GRRE5

RLR07C55R0GRRE5

Vishay / Dale

ERL-07 55 2% T-1 RLR07C55R0GR RE

На залиха: 125.942

RLR05C3000GSRE819

RLR05C3000GSRE819

Vishay / Dale

ERL-05-19 300 2% T-1 RLR05C3000G

На залиха: 91.086

RNC55J1004FSB14

RNC55J1004FSB14

Vishay / Dale

RES 1M OHM 1/8W 1% AXIAL

На залиха: 21.666

RLR07C2493FSR36

RLR07C2493FSR36

Vishay / Dale

RES 249K OHM 1% 1/4W AXIAL

На залиха: 280.552

RNC55K86R6FRRSL

RNC55K86R6FRRSL

Vishay / Dale

RES 86.6 OHM 1/8W 1% AXIAL

На залиха: 97.877

RN55E3010DB14

RN55E3010DB14

Vishay / Dale

RES 301 OHM 1/8W .5% AXIAL

На залиха: 87.301

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв