WhatsApp Icon
RNX038220MFNWF

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RNX038220MFNWF
Производителот
Vishay / Dale
Опис
RES 220M OHM 1% 1W AXIAL
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-преку дупка
На залиха
19909
Листови со податоци онлајн
RNX038220MFNWF PDF
 • серија:RNX
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Last Time Buy
 • отпор:220 MOhms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):1W
 • составот:Metal Oxide Film
 • карактеристики:Flame Retardant Coating, High Voltage, Safety
 • температурен коефициент:±200ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 150°C
 • пакет / куќиште:Axial
 • добавувач уред пакет:Axial
 • големина / димензија:0.140" Dia x 0.420" L (3.56mm x 10.67mm)
 • висина - седење (макс):-
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
RWR89S3431FRS70

RWR89S3431FRS70

Vishay / Dale

RES 3.43K OHM 3W 1% WW AXIAL

На залиха: 31.112

RN55E1100DB14

RN55E1100DB14

Vishay / Dale

RES 110 OHM 1/8W .5% AXIAL

На залиха: 87.301

H8953RBCA

H8953RBCA

TE Connectivity AMP Connectors

RES 953 OHM 1/4W 0.1% AXIAL

На залиха: 178.056

Y14531K25000T0L

Y14531K25000T0L

VPG Foil

RES 1.25K OHM 0.6W 0.01% RADIAL

На залиха: 10.274

RNF14BAE81K6

RNF14BAE81K6

Stackpole Electronics, Inc.

RES 81.6K OHM 1/4W .1% AXIAL

На залиха: 556.947

CMF70133K00FHR6

CMF70133K00FHR6

Vishay / Dale

RES 133K OHM 1.75W 1% AXIAL

На залиха: 194.787

RNX03868M0FNR7

RNX03868M0FNR7

Vishay / Dale

RES 68M OHM 1% 1W AXIAL

На залиха: 38.290

RNC60H2671FSRSL

RNC60H2671FSRSL

Vishay / Dale

RES 2.67K OHM 1/4W 1% AXIAL

На залиха: 30.207

RLR07C2263FSB14

RLR07C2263FSB14

Vishay / Dale

RES 226K OHM 1% 1/4W AXIAL

На залиха: 58.136

RWR81S6810DSRSL

RWR81S6810DSRSL

Vishay / Dale

RES 681 OHM 1W 0.5% WW AXIAL

На залиха: 7.366

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв