WhatsApp Icon
RLR20C2202FRR36

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RLR20C2202FRR36
Производителот
Vishay / Dale
Опис
ERL-20 22K 1% T-1 RLR20C2202FR R
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-преку дупка
На залиха
12088
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:Military, MIL-PRF-39017/02, RLR20
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:22 kOhms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.5W, 1/2W
 • составот:Metal Film
 • карактеристики:Military, Moisture Resistant, Weldable
 • температурен коефициент:±100ppm/°C
 • Работна температура:-65°C ~ 150°C
 • пакет / куќиште:Axial
 • добавувач уред пакет:Axial
 • големина / димензија:0.138" Dia x 0.375" L (3.51mm x 9.53mm)
 • висина - седење (макс):-
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:R (0.01%)
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
RLR05C6810FSRE819

RLR05C6810FSRE819

Vishay / Dale

ERL-05-19 681 1% T-1 RLR05C6810F

На залиха: 88.079

RNC55J4321FRBSL

RNC55J4321FRBSL

Vishay / Dale

RES 4.32K OHM 1/8W 1% AXIAL

На залиха: 40.552

SFR16S0004221FA500

SFR16S0004221FA500

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

RES 4.22K OHM 1/2W 1% AXIAL

На залиха: 4.662.004

RWR89S3240FSRSL

RWR89S3240FSRSL

Vishay / Dale

RES 324 OHM 3W 1% WW AXIAL

На залиха: 19.226

RNC60H7320FSB14

RNC60H7320FSB14

Vishay / Dale

RES 732 OHM 1/4W 1% AXIAL

На залиха: 36.281

MBB02070D5119DCT00

MBB02070D5119DCT00

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

RES 51.1 OHM 0.6W 0.5% AXIAL

На залиха: 668.359

RLR07C2052FSB14

RLR07C2052FSB14

Vishay / Dale

RES 20.5K OHM 1% 1/4W AXIAL

На залиха: 39.426

CMF5560R400FHEK

CMF5560R400FHEK

Vishay / Dale

RES 60.4 OHM 1/2W 1% AXIAL

На залиха: 87.301

RLR07C3003GMRSL

RLR07C3003GMRSL

Vishay / Dale

RES 300K OHM 2% 1/4W AXIAL

На залиха: 191.131

CMF6041K200FHEA

CMF6041K200FHEA

Vishay / Dale

RES 41.2K OHM 1W 1% AXIAL

На залиха: 881.834

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв