WhatsApp Icon
RNC55H37R0BSB14

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RNC55H37R0BSB14
Производителот
Vishay / Dale
Опис
RES 37 OHM 1/8W .1% AXIAL
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-преку дупка
На залиха
15738
Листови со податоци онлајн
RNC55H37R0BSB14 PDF
 • серија:Military, MIL-PRF-55182/01, RNC55
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • отпор:37 Ohms
 • толеранција:±0.1%
 • моќност (вати):0.125W, 1/8W
 • составот:Metal Film
 • карактеристики:Military, Moisture Resistant, Weldable
 • температурен коефициент:±50ppm/°C
 • Работна температура:-65°C ~ 175°C
 • пакет / куќиште:Axial
 • добавувач уред пакет:Axial
 • големина / димензија:0.094" Dia x 0.250" L (2.39mm x 6.35mm)
 • висина - седење (макс):-
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:S (0.001%)
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
CMF50107R00FKEB

CMF50107R00FKEB

Vishay / Dale

RES 107 OHM 1/4W 1% AXIAL

На залиха: 550.964

RLR32C1802GMB14

RLR32C1802GMB14

Vishay / Dale

RES 18K OHM 2% 1W AXIAL

На залиха: 17.419

RLR07C1544FSRE6

RLR07C1544FSRE6

Vishay / Dale

RES 1.54M OHM 1% 1/4W AXIAL

На залиха: 65.123

RNC50J88R7BSRSL

RNC50J88R7BSRSL

Vishay / Dale

RES 88.7 OHM 1/10W .1% AXIAL

На залиха: 19.039

MRS16000C4221FC100

MRS16000C4221FC100

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

RES 4.22K OHM 0.4W 1% AXIAL

На залиха: 2.222.222

H42K87BYA

H42K87BYA

TE Connectivity AMP Connectors

RES 2.87K OHM 1/2W 0.1% AXIAL

На залиха: 109.108

RLR20C1500FSRE6

RLR20C1500FSRE6

Vishay / Dale

ERL-20 150 1% T-1 RLR20C1500FS R

На залиха: 61.264

CW01043R00JE73HS

CW01043R00JE73HS

Vishay / Dale

RES 43 OHM 13W 5% AXIAL

На залиха: 93.299

RNC55J1502FSR36

RNC55J1502FSR36

Vishay / Dale

RES 15K OHM 1/8W 1% AXIAL

На залиха: 159.974

RLR05C8203GPB14

RLR05C8203GPB14

Vishay / Dale

RES 820K OHM 2% 1/8W AXIAL

На залиха: 10.204

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв