WhatsApp Icon
RNC50H15R8FSB14

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RNC50H15R8FSB14
Производителот
Vishay / Dale
Опис
RES 15.8 OHM 1/10W 1% AXIAL
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-преку дупка
На залиха
18536
Листови со податоци онлајн
RNC50H15R8FSB14 PDF
 • серија:Military, MIL-PRF-55182/07, RNC50
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • отпор:15.8 Ohms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.1W, 1/10W
 • составот:Metal Film
 • карактеристики:Military, Moisture Resistant, Weldable
 • температурен коефициент:±50ppm/°C
 • Работна температура:-65°C ~ 175°C
 • пакет / куќиште:Axial
 • добавувач уред пакет:Axial
 • големина / димензија:0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
 • висина - седење (макс):-
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:S (0.001%)
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
RLR32C2R43FMBSL

RLR32C2R43FMBSL

Vishay / Dale

RES 2.43 OHM 1% 1W AXIAL

На залиха: 9.254

CMF651M0000FKEK11

CMF651M0000FKEK11

Vishay / Dale

RES 1M OHM 1.5W 1% AXIAL

На залиха: 278.473

RWR80N8060FSBSL

RWR80N8060FSBSL

Vishay / Dale

RES 806 OHM 2W 1% WW AXIAL

На залиха: 8.150

CPR1514R00KE10

CPR1514R00KE10

Vishay / Dale

RES 14 OHM 15W 10% RADIAL

На залиха: 8.148

RNC50J5493FSBSL

RNC50J5493FSBSL

Vishay / Dale

RES 549K OHM 1/10W 1% AXIAL

На залиха: 8.150

RNC60K6193FMB14

RNC60K6193FMB14

Vishay / Dale

RES 619K OHM 1/4W 1% AXIAL

На залиха: 37.283

CMF65430R00FKR6

CMF65430R00FKR6

Vishay / Dale

RES 430 OHM 1.5W 1% AXIAL

На залиха: 342.935

RWR84S1401FRBSL

RWR84S1401FRBSL

Vishay / Dale

RES 1.4K OHM 7W 1% WW AXIAL

На залиха: 7.789

RN50C1002BBSL

RN50C1002BBSL

Vishay / Dale

RES 10K OHM 1/20W .1% AXIAL

На залиха: 66.642

CMF65187R00BERE

CMF65187R00BERE

Vishay / Dale

RES 187 OHM 1.5W 0.1% AXIAL

На залиха: 164.885

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв