WhatsApp Icon
RN70C6981FB14

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RN70C6981FB14
Производителот
Vishay / Dale
Опис
RES 6.98K OHM 3/4W 1% AXIAL
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-преку дупка
На залиха
11379
Листови со податоци онлајн
RN70C6981FB14 PDF
 • серија:Military, MIL-R-10509/3, RN70
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • отпор:6.98 kOhms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.75W, 3/4W
 • составот:Metal Film
 • карактеристики:Flame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
 • температурен коефициент:±50ppm/°C
 • Работна температура:-65°C ~ 175°C
 • пакет / куќиште:Axial
 • добавувач уред пакет:Axial
 • големина / димензија:0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
 • висина - седење (макс):-
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
RNC60H1822BSBSL

RNC60H1822BSBSL

Vishay / Dale

RES 18.2K OHM 1/4W .1% AXIAL

На залиха: 19.493

RWR81NR365FSS70

RWR81NR365FSS70

Vishay / Dale

RES 0.365 OHM 1W 1% WW AXIAL

На залиха: 8.295

CW01050K00JE12

CW01050K00JE12

Vishay / Dale

RES 50K OHM 13W 5% AXIAL

На залиха: 50.994

RN60E3572FBSL

RN60E3572FBSL

Vishay / Dale

RES 35.7K OHM 1/4W 1% AXIAL

На залиха: 72.751

RNC60H1422BSB14

RNC60H1422BSB14

Vishay / Dale

RES 14.2K OHM 1/4W .1% AXIAL

На залиха: 18.939

RN65D1101FBSL

RN65D1101FBSL

Vishay / Dale

RES 1.1K OHM 1/2W 1% AXIAL

На залиха: 72.751

RWR89N8R45FSS73

RWR89N8R45FSS73

Vishay / Dale

RES 8.45 OHM 3W 1% WW AXIAL

На залиха: 16.144

CMF5556K200FKBF

CMF5556K200FKBF

Vishay / Dale

RES 56.2K OHM 1/2W 1% AXIAL

На залиха: 87.301

CMF55453R00FKEB

CMF55453R00FKEB

Vishay / Dale

RES 453 OHM 1/2W 1% AXIAL

На залиха: 1.059.322

RN60C4641FRE6

RN60C4641FRE6

Vishay / Dale

RES 4.64K OHM 1/4W 1% AXIAL

На залиха: 850.340

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв