WhatsApp Icon
RNC55K9311FSRSL

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RNC55K9311FSRSL
Производителот
Vishay / Dale
Опис
RES 9.31K OHM 1/8W 1% AXIAL
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-преку дупка
На залиха
11067
Листови со податоци онлајн
RNC55K9311FSRSL PDF
 • серија:Military, MIL-PRF-55182/01, RNC55
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:9.31 kOhms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.125W, 1/8W
 • составот:Metal Film
 • карактеристики:Military, Moisture Resistant, Weldable
 • температурен коефициент:±100ppm/°C
 • Работна температура:-65°C ~ 175°C
 • пакет / куќиште:Axial
 • добавувач уред пакет:Axial
 • големина / димензија:0.094" Dia x 0.250" L (2.39mm x 6.35mm)
 • висина - седење (макс):-
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:S (0.001%)
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
CMF55332R00FKRE

CMF55332R00FKRE

Vishay / Dale

RES 332 OHM 1/2W 1% AXIAL

На залиха: 1.481.481

MBB02070C1200FCT00

MBB02070C1200FCT00

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

RES 120 OHM 0.6W 1% AXIAL

На залиха: 384.615

RNC50H1352DRBSL

RNC50H1352DRBSL

Vishay / Dale

RES 13.5K OHM 1/10W .5% AXIAL

На залиха: 25.154

SQP10AJB-7R5

SQP10AJB-7R5

Yageo

RES 7.5 OHM 10W 5% AXIAL

На залиха: 123.456

MBA02040C7500FRP00

MBA02040C7500FRP00

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

RES 750 OHM 0.4W 1% AXIAL

На залиха: 454.545

RC12JT33R0

RC12JT33R0

Stackpole Electronics, Inc.

RES 33 OHM 1/2W 5% AXIAL

На залиха: 791.452

H811R3BYA

H811R3BYA

TE Connectivity AMP Connectors

RES 11.3 OHM 1/4W 0.1% AXIAL

На залиха: 154.530

SFR25H0002269FR500

SFR25H0002269FR500

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

RES 22.6 OHM 1/2W 1% AXIAL

На залиха: 5.050.505

RLR07C2800FSRSL

RLR07C2800FSRSL

Vishay / Dale

RES 280 OHM 1% 1/4W AXIAL

На залиха: 181.686

RWR78N38R3FRBSL

RWR78N38R3FRBSL

Vishay / Dale

RES 38.3 OHM 10W 1% WW AXIAL

На залиха: 15.411

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв