WhatsApp Icon
RR01J270KTB

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RR01J270KTB
Производителот
TE Connectivity AMP Connectors
Опис
RES 270K OHM 1W 5% AXIAL
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-преку дупка
На залиха
15994
Листови со податоци онлајн
RR01J270KTB PDF
 • серија:RR, Neohm
 • пакет:Cut Tape (CT)Tape & Box (TB)
 • статус на дел:Active
 • отпор:270 kOhms
 • толеранција:±5%
 • моќност (вати):1W
 • составот:Metal Film
 • карактеристики:Flame Retardant Coating, Pulse Withstanding, Safety
 • температурен коефициент:±300ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 235°C
 • пакет / куќиште:Axial
 • добавувач уред пакет:Axial
 • големина / димензија:0.102" Dia x 0.268" L (2.60mm x 6.80mm)
 • висина - седење (макс):-
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
RLR07C7321FSBSL23

RLR07C7321FSBSL23

Vishay / Dale

ERL-07-23 7.32K 1% T-1 RLR07C732

На залиха: 39.905

RLR07C6810FSB1423

RLR07C6810FSB1423

Vishay / Dale

ERL-07-23 681 1% T-1 RLR07C6810F

На залиха: 48.341

RNX03815M0FKWF

RNX03815M0FKWF

Vishay / Dale

RES 15M OHM 1% 1W AXIAL

На залиха: 37.037

RLR07C3570FSRSL

RLR07C3570FSRSL

Vishay / Dale

RES 357 OHM 1% 1/4W AXIAL

На залиха: 165.343

WW1FT22R1

WW1FT22R1

Stackpole Electronics, Inc.

RES 22.1 OHM 1W 1% AXIAL

На залиха: 389.574

RWR71S2371FSRSL

RWR71S2371FSRSL

Vishay / Dale

RES 2.37K OHM 2W 1% WW AXIAL

На залиха: 17.570

RLR07C4022FPRE6

RLR07C4022FPRE6

Vishay / Dale

RES 40.2K OHM 1% 1/4W AXIAL

На залиха: 262.894

RNF14FTD3K30

RNF14FTD3K30

Stackpole Electronics, Inc.

RES 3.3K OHM 1/4W 1% AXIAL

На залиха: 11.764.705

RNC55K2263FSBSL

RNC55K2263FSBSL

Vishay / Dale

RES 226K OHM 1/8W 1% AXIAL

На залиха: 97.877

CCF55150RFKE36

CCF55150RFKE36

Vishay / Beyschlag

RES 150 OHM 1% 1/2W AXIAL

На залиха: 588.235

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв