WhatsApp Icon
RNC55J2643BSBSL

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RNC55J2643BSBSL
Производителот
Vishay / Dale
Опис
RES 264K OHM 1/8W .1% AXIAL
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-преку дупка
На залиха
11913
Листови со податоци онлајн
RNC55J2643BSBSL PDF
 • серија:Military, MIL-PRF-55182/01, RNC55
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • отпор:264 kOhms
 • толеранција:±0.1%
 • моќност (вати):0.125W, 1/8W
 • составот:Metal Film
 • карактеристики:Military, Moisture Resistant, Weldable
 • температурен коефициент:±25ppm/°C
 • Работна температура:-65°C ~ 175°C
 • пакет / куќиште:Axial
 • добавувач уред пакет:Axial
 • големина / димензија:0.094" Dia x 0.250" L (2.39mm x 6.35mm)
 • висина - седење (макс):-
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:S (0.001%)
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
CMF601R0000FLEK

CMF601R0000FLEK

Vishay / Dale

RES 1 OHM 1W 1% AXIAL

На залиха: 88.332

RLR07C4023FRRE6

RLR07C4023FRRE6

Vishay / Dale

RES 402K OHM 1% 1/4W AXIAL

На залиха: 262.894

RWR78N4R99FMBSL

RWR78N4R99FMBSL

Vishay / Dale

RES 4.99 OHM 10W 1% WW AXIAL

На залиха: 10.448

1W4D3

1W4D3

NTE Electronics, Inc.

RES-1W 4.3 OHM 5%

На залиха: 416.666

RNC50J4070BSRSL

RNC50J4070BSRSL

Vishay / Dale

RES 407 OHM 1/10W .1% AXIAL

На залиха: 19.039

Y070628R8000Q9L

Y070628R8000Q9L

VPG Foil

RES 28.8 OHM .4W .02% RADIAL

На залиха: 17.993

RWR84SR649FSB12

RWR84SR649FSB12

Vishay / Dale

RES 0.649 OHM 7W 1% WW AXIAL

На залиха: 5.270

H47K68BYA

H47K68BYA

TE Connectivity AMP Connectors

RES 7.68K OHM 1/2W 0.1% AXIAL

На залиха: 109.108

PTF65102K00BZBF

PTF65102K00BZBF

Vishay / Dale

RES 102K OHM 1/4W 0.1% AXIAL

На залиха: 41.904

RLR05C5R49FSB14

RLR05C5R49FSB14

Vishay / Dale

RES 5.49 OHM 1% 1/8W AXIAL

На залиха: 10.379

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв