WhatsApp Icon
CMF558K4500BHEB

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
CMF558K4500BHEB
Производителот
Vishay / Dale
Опис
RES 8.45K OHM 1/2W .1% AXIAL
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-преку дупка
На залиха
16797
Листови со податоци онлајн
CMF558K4500BHEB PDF
 • серија:CMF
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:8.45 kOhms
 • толеранција:±0.1%
 • моќност (вати):0.5W, 1/2W
 • составот:Metal Film
 • карактеристики:Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
 • температурен коефициент:±50ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 175°C
 • пакет / куќиште:Axial
 • добавувач уред пакет:Axial
 • големина / димензија:0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
 • висина - седење (макс):-
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
RLR05C1213FPR36

RLR05C1213FPR36

Vishay / Dale

ERL-05 121K 1% T-1 RLR05C1213FP

На залиха: 129.188

RN50C3161FB14

RN50C3161FB14

Vishay / Dale

RES 3.16K OHM 1/20W 1% AXIAL

На залиха: 87.301

RN55E5762FBSL

RN55E5762FBSL

Vishay / Dale

RES 57.6K OHM 1/8W 1% AXIAL

На залиха: 72.751

RLR20C18R2FRRSL

RLR20C18R2FRRSL

Vishay / Dale

RES 18.2 OHM 1% 1/2W AXIAL

На залиха: 85.271

CPR1016R00JE10

CPR1016R00JE10

Vishay / Dale

RES 16 OHM 10W 5% RADIAL

На залиха: 8.148

PR03000201608JAC00

PR03000201608JAC00

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

RES 1.6 OHM 3W 5% AXIAL

На залиха: 161.290

RLR20C3323FMBSL

RLR20C3323FMBSL

Vishay / Dale

RES 332K OHM 1% 1/2W AXIAL

На залиха: 41.353

273-22K-RC

273-22K-RC

TubeDepot

RES 1/2W METAL FILM VALUE 22K

На залиха: 666.666

RWR81N2210FRS73

RWR81N2210FRS73

Vishay / Dale

RES 221 OHM 1W 1% WW AXIAL

На залиха: 19.453

RLR32C16R0GPRE6

RLR32C16R0GPRE6

Vishay / Dale

RES 16 OHM 2% 1W AXIAL

На залиха: 37.909

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв