WhatsApp Icon
SFR16S0007159FR500

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
SFR16S0007159FR500
Производителот
Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric
Опис
RES 71.5 OHM 1/2W 1% AXIAL
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-преку дупка
На залиха
11931
Листови со податоци онлајн
SFR16S0007159FR500 PDF
 • серија:SFR16S
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:71.5 Ohms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.5W, 1/2W
 • составот:Metal Film
 • карактеристики:-
 • температурен коефициент:±100ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:Axial
 • добавувач уред пакет:Axial
 • големина / димензија:0.075" Dia x 0.138" L (1.90mm x 3.50mm)
 • висина - седење (макс):-
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
RWR81N2800FRBSL

RWR81N2800FRBSL

Vishay / Dale

RES 280 OHM 1W 1% WW AXIAL

На залиха: 15.795

MBA02040C1210FCT00

MBA02040C1210FCT00

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

RES 121 OHM 0.4W 1% AXIAL

На залиха: 4.016.064

CMF6012K700FKEB70

CMF6012K700FKEB70

Vishay / Dale

RES 12.7K OHM 1W 1% AXIAL

На залиха: 892.857

RN65C47R0FR36

RN65C47R0FR36

Vishay / Dale

RES 47 OHM 1/2W 1% AXIAL

На залиха: 313.283

Y078615K8000F9L

Y078615K8000F9L

VPG Foil

RES 15.8K OHM 0.6W 1% RADIAL

На залиха: 18.564

CMF6047R000FKRE64

CMF6047R000FKRE64

Vishay / Dale

RES 47 OHM 1W 1% AXIAL

На залиха: 488.233

RWR81N2210FSS73

RWR81N2210FSS73

Vishay / Dale

RES 221 OHM 1W 1% WW AXIAL

На залиха: 16.368

MBA02040C1181FC100

MBA02040C1181FC100

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

RES 1.18K OHM 0.4W 1% AXIAL

На залиха: 1.771.793

CMF658K2000JKEB

CMF658K2000JKEB

Vishay / Dale

RES 8.2K OHM 1.5W 5% AXIAL

На залиха: 342.935

CMF552M2100BER6

CMF552M2100BER6

Vishay / Dale

RES 2.21M OHM 1/2W .1% AXIAL

На залиха: 95.947

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв