WhatsApp Icon
RNC50H1322DSBSL

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RNC50H1322DSBSL
Производителот
Vishay / Dale
Опис
RES 13.2K OHM 1/10W .5% AXIAL
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-преку дупка
На залиха
12200
Листови со податоци онлајн
RNC50H1322DSBSL PDF
 • серија:Military, MIL-PRF-55182/07, RNC50
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • отпор:13.2 kOhms
 • толеранција:±0.5%
 • моќност (вати):0.1W, 1/10W
 • составот:Metal Film
 • карактеристики:Military, Moisture Resistant, Weldable
 • температурен коефициент:±50ppm/°C
 • Работна температура:-65°C ~ 175°C
 • пакет / куќиште:Axial
 • добавувач уред пакет:Axial
 • големина / димензија:0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
 • висина - седење (макс):-
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:S (0.001%)
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
OD51GJE

OD51GJE

Ohmite

RES 5.1 OHM 5% 1/4W AXIAL

На залиха: 119.047

RLR20C43R2FSBSL11

RLR20C43R2FSBSL11

Vishay / Dale

ERL-20-11 43.2 1% T-1 RLR20C43R2

На залиха: 10.545

RWR81N1R20FRB12

RWR81N1R20FRB12

Vishay / Dale

RES 1.2 OHM 1W 1% WW AXIAL

На залиха: 18.617

RN55C1003BR36

RN55C1003BR36

Vishay / Dale

RES 100K OHM 1/8W .1% AXIAL

На залиха: 437.139

RNC50H4321FSRSL

RNC50H4321FSRSL

Vishay / Dale

RES 4.32K OHM 1/10W 1% AXIAL

На залиха: 31.027

CMF55210K00FEEB

CMF55210K00FEEB

Vishay / Dale

RES 210K OHM 1/2W 1% AXIAL

На залиха: 484.848

RN55E47R5FB14

RN55E47R5FB14

Vishay / Dale

RES 47.5 OHM 1/8W 1% AXIAL

На залиха: 87.301

RLP03287R0FB15

RLP03287R0FB15

Vishay / Sfernice

SFERNICE FIXED RESISTORS

На залиха: 16.000

CMF551K2100FHBF70

CMF551K2100FHBF70

Vishay / Dale

RES 1.21K OHM 1/2W 1% AXIAL

На залиха: 87.301

RWR71S2430FSRSL

RWR71S2430FSRSL

Vishay / Dale

RES 243 OHM 2W 1% WW AXIAL

На залиха: 17.570

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв