WhatsApp Icon
CMF5527R100FERE

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
CMF5527R100FERE
Производителот
Vishay / Dale
Опис
RES 27.1 OHM 1/2W 1% AXIAL
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-преку дупка
На залиха
16942
Листови со податоци онлајн
CMF5527R100FERE PDF
 • серија:CMF
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:27.1 Ohms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.5W, 1/2W
 • составот:Metal Film
 • карактеристики:Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
 • температурен коефициент:±25ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 175°C
 • пакет / куќиште:Axial
 • добавувач уред пакет:Axial
 • големина / димензија:0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
 • висина - седење (макс):-
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
FMP300FRF73-10K

FMP300FRF73-10K

Yageo

RES 10K OHM 3W 1% AXIAL

На залиха: 1.640.150

CMF07470K00JKBF

CMF07470K00JKBF

Vishay / Dale

RES 470K OHM 1/2W 5% AXIAL

На залиха: 59.459

RLR05C1652FSRE6

RLR05C1652FSRE6

Vishay / Dale

ERL-05 16.5K 1% T-1 RLR05C1652FS

На залиха: 129.188

WW1BB250R

WW1BB250R

Stackpole Electronics, Inc.

RES 250 OHM 1W 0.1% AXIAL

На залиха: 197.863

RNC50J4321BSBSL

RNC50J4321BSBSL

Vishay / Dale

RES 4.32K OHM 1/10W .1% AXIAL

На залиха: 18.656

2W615

2W615

NTE Electronics, Inc.

2W 15 MEG OHM 2%

На залиха: 250.000

RLR07C1004GSR36

RLR07C1004GSR36

Vishay / Dale

RES 1M OHM 2% 1/4W AXIAL

На залиха: 227.153

CMF552K1000BHRE

CMF552K1000BHRE

Vishay / Dale

RES 2.1K OHM 1/2W 0.1% AXIAL

На залиха: 437.139

RN50C2371FRE6

RN50C2371FRE6

Vishay / Dale

RES 2.37K OHM 1/20W 1% AXIAL

На залиха: 498.132

RLR05C3651FRRSL

RLR05C3651FRRSL

Vishay / Dale

RES 3.65K OHM 1% 1/8W AXIAL

На залиха: 104.911

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв