WhatsApp Icon
RNF18FTD215R

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RNF18FTD215R
Производителот
Stackpole Electronics, Inc.
Опис
RES 215 OHM 1/8W 1% AXIAL
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-преку дупка
На залиха
10870
Листови со податоци онлајн
RNF18FTD215R PDF
 • серија:RNF
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:215 Ohms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.125W, 1/8W
 • составот:Metal Film
 • карактеристики:Flame Retardant Coating, Safety
 • температурен коефициент:±100ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:Axial
 • добавувач уред пакет:Axial
 • големина / димензија:0.071" Dia x 0.130" L (1.80mm x 3.30mm)
 • висина - седење (макс):-
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
RLR07C5R60GMRE6

RLR07C5R60GMRE6

Vishay / Dale

RES 5.6 OHM 2% 1/4W AXIAL

На залиха: 70.689

FRN14JT470R

FRN14JT470R

Stackpole Electronics, Inc.

RES FUSE 470 OHM 1/4W 5% AXIAL

На залиха: 3.174.603

RLR07C9532FSBSL

RLR07C9532FSBSL

Vishay / Dale

RES 95.3K OHM 1% 1/4W AXIAL

На залиха: 54.549

RWR81N14R7FRS70

RWR81N14R7FRS70

Vishay / Dale

RES 14.7 OHM 1W 1% WW AXIAL

На залиха: 21.720

RLR05C1963FRR36

RLR05C1963FRR36

Vishay / Dale

ERL-05 196K 1% T-1 RLR05C1963FR

На залиха: 129.188

RNC55H9091BSRSL

RNC55H9091BSRSL

Vishay / Dale

RES 9.09K OHM 1/8W .1% AXIAL

На залиха: 25.252

CMF071R6000JLEA

CMF071R6000JLEA

Vishay / Dale

RES 1.6 OHM 1/2W 5% AXIAL

На залиха: 109.400

CMF5523K700DHR6

CMF5523K700DHR6

Vishay / Dale

RES 23.7K OHM 1/2W 0.5% AXIAL

На залиха: 637.592

RNC55J9981BSRE6

RNC55J9981BSRE6

Vishay / Dale

RES 9.98K OHM 1/8W .1% AXIAL

На залиха: 48.085

RN55E1402DRSL

RN55E1402DRSL

Vishay / Dale

RES 14K OHM 1/8W .5% AXIAL

На залиха: 144.675

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв