WhatsApp Icon
RLR20C1503FSRE5

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RLR20C1503FSRE5
Производителот
Vishay / Dale
Опис
ERL-20 150K 1% T-1 RLR20C1503FS
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-преку дупка
На залиха
13014
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:Military, MIL-PRF-39017/02, RLR20
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:150 kOhms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.5W, 1/2W
 • составот:Metal Film
 • карактеристики:Military, Moisture Resistant, Weldable
 • температурен коефициент:±100ppm/°C
 • Работна температура:-65°C ~ 150°C
 • пакет / куќиште:Axial
 • добавувач уред пакет:Axial
 • големина / димензија:0.138" Dia x 0.375" L (3.51mm x 9.53mm)
 • висина - седење (макс):-
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:S (0.001%)
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
RWR84S1241FRBSL

RWR84S1241FRBSL

Vishay / Dale

RES 1.24K OHM 7W 1% WW AXIAL

На залиха: 8.421

PTF651K9600CYEB

PTF651K9600CYEB

Vishay / Dale

RES 1.96K OHM 1/4W 0.25% AXIAL

На залиха: 173.644

CMF654R9900FKEB11

CMF654R9900FKEB11

Vishay / Dale

RES 4.99 OHM 1.5W 1% AXIAL

На залиха: 135.230

RNX038360MFNR6

RNX038360MFNR6

Vishay / Dale

RES 360M OHM 1% 1W AXIAL

На залиха: 30.075

101-500RX

101-500RX

Riedon

RES 500 OHM 1/4W 0.01% AXIAL

На залиха: 20.634

RN50C2433FRE6

RN50C2433FRE6

Vishay / Dale

RES 243K OHM 1/20W 1% AXIAL

На залиха: 319.284

RWR80SR133FSBSL

RWR80SR133FSBSL

Vishay / Dale

RES 0.133 OHM 2W 1% WW AXIAL

На залиха: 9.146

CMF5557K600FKBF

CMF5557K600FKBF

Vishay / Dale

RES 57.6K OHM 1/2W 1% AXIAL

На залиха: 87.301

RNC60H1623BSB14

RNC60H1623BSB14

Vishay / Dale

RES 162K OHM 1/4W .1% AXIAL

На залиха: 18.939

RNC60J7150FSB14

RNC60J7150FSB14

Vishay / Dale

RES 715 OHM 1/4W 1% AXIAL

На залиха: 28.195

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв