WhatsApp Icon
RLR05C1003FSR3619

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RLR05C1003FSR3619
Производителот
Vishay / Dale
Опис
ERL-05-19 100K 1% T-1 RLR05C1003
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-преку дупка
На залиха
19909
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:Military, MIL-PRF-39017/05, RLR05
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:100 kOhms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.125W, 1/8W
 • составот:Metal Film
 • карактеристики:Military, Moisture Resistant, Weldable
 • температурен коефициент:±100ppm/°C
 • Работна температура:-65°C ~ 150°C
 • пакет / куќиште:Axial
 • добавувач уред пакет:Axial
 • големина / димензија:0.066" Dia x 0.150" L (1.68mm x 3.81mm)
 • висина - седење (макс):-
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:S (0.001%)
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
WW3FT750R

WW3FT750R

Stackpole Electronics, Inc.

RES 750 OHM 3W 1% AXIAL

На залиха: 417.710

CFR-25JR-52-18R

CFR-25JR-52-18R

Yageo

RES 18 OHM 1/4W 5% AXIAL

На залиха: 11.415.525

RWR89S68R0BRBSL

RWR89S68R0BRBSL

Vishay / Dale

RES 68 OHM 3W 0.1% WW AXIAL

На залиха: 7.332

CMF7022R000FKR6

CMF7022R000FKR6

Vishay / Dale

RES 22 OHM 1.75W 1% AXIAL

На залиха: 208.855

RN60D1694FRE6

RN60D1694FRE6

Vishay / Dale

RES 1.69M OHM 1/4W 1% AXIAL

На залиха: 208.855

RLR05C35R7FSRE7

RLR05C35R7FSRE7

Vishay / Dale

ERL-05 35.7 1% T-1 RLR05C35R7FS

На залиха: 129.188

RLR07C4R30GMRSL

RLR07C4R30GMRSL

Vishay / Dale

RES 4.3 OHM 2% 1/4W AXIAL

На залиха: 53.802

RLR07C9092FSR3623

RLR07C9092FSR3623

Vishay / Dale

ERL-07-23 90.9K 1% T-1 RLR07C909

На залиха: 120.300

CMF55422K00FKBF

CMF55422K00FKBF

Vishay / Dale

RES 422K OHM 1/2W 1% AXIAL

На залиха: 87.301

RLR20C1501FRRSL

RLR20C1501FRRSL

Vishay / Dale

RES 1.5K OHM 1% 1/2W AXIAL

На залиха: 85.271

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв