WhatsApp Icon
RWR81N84R5FRRSL

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RWR81N84R5FRRSL
Производителот
Vishay / Dale
Опис
RES 84.5 OHM 1W 1% WW AXIAL
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-преку дупка
На залиха
19420
Листови со податоци онлајн
RWR81N84R5FRRSL PDF
 • серија:Military, MIL-PRF-39007, RWR81N
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:84.5 Ohms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):1W
 • составот:Wirewound
 • карактеристики:Military, Moisture Resistant, Non-Inductive
 • температурен коефициент:±20ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 250°C
 • пакет / куќиште:Axial
 • добавувач уред пакет:Axial
 • големина / димензија:0.085" Dia x 0.250" L (2.16mm x 6.35mm)
 • висина - седење (макс):-
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:R (0.01%)
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
RWR84SR549FSB12

RWR84SR549FSB12

Vishay / Dale

RES 0.549 OHM 7W 1% WW AXIAL

На залиха: 5.270

RLR05C28R0FSRE8

RLR05C28R0FSRE8

Vishay / Dale

ERL-05 28 1% T-1 RLR05C28R0FS RE

На залиха: 129.188

CMF6015K000FKEK

CMF6015K000FKEK

Vishay / Dale

RES 15K OHM 1W 1% AXIAL

На залиха: 59.139

RN55C1841BRE6

RN55C1841BRE6

Vishay / Dale

RES 1.84K OHM 1/8W .1% AXIAL

На залиха: 386.847

H4267RBDA

H4267RBDA

TE Connectivity AMP Connectors

RES 267 OHM 1/2W 0.1% AXIAL

На залиха: 122.097

CMF55620R00FKEK39

CMF55620R00FKEK39

Vishay / Dale

RES 620 OHM 1/2W 1% AXIAL

На залиха: 169.635

PTF651K5000BXR6

PTF651K5000BXR6

Vishay / Dale

RES 1.5K OHM 1/4W 0.1% AXIAL

На залиха: 179.875

RNC55K7873FSRE6

RNC55K7873FSRE6

Vishay / Dale

RES 787K OHM 1/8W 1% AXIAL

На залиха: 72.549

RCMA0588700DHS03

RCMA0588700DHS03

Vishay / Sfernice

SFERNICE FIXED RESISTORS

На залиха: 5.239

CMF55499R00BHR6

CMF55499R00BHR6

Vishay / Dale

RES 499 OHM 1/2W .1% AXIAL

На залиха: 386.847

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв