WhatsApp Icon
CP00208R200JB143

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
CP00208R200JB143
Производителот
Vishay / Dale
Опис
RES 8.2 OHM 20W 5% AXIAL
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-преку дупка
На залиха
15675
Листови со податоци онлајн
CP00208R200JB143 PDF
 • серија:CP
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • отпор:8.2 Ohms
 • толеранција:±5%
 • моќност (вати):20W
 • составот:Wirewound
 • карактеристики:Flame Proof, Safety
 • температурен коефициент:±300ppm/°C
 • Работна температура:-65°C ~ 275°C
 • пакет / куќиште:Axial
 • добавувач уред пакет:Axial
 • големина / димензија:2.500" L x 0.625" W (63.50mm x 15.88mm)
 • висина - седење (макс):-
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
ALSR1016K00FE12

ALSR1016K00FE12

Vishay / Dale

RES 16K OHM 7W 1% AXIAL

На залиха: 38.869

CMF55309K00FKEA70

CMF55309K00FKEA70

Vishay / Dale

RES 309K OHM 1/2W 1% AXIAL

На залиха: 1.322.751

SFR25H0001109JR500

SFR25H0001109JR500

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

RES 11 OHM 1/2W 5% AXIAL

На залиха: 6.060.606

CMF555K6000FERE

CMF555K6000FERE

Vishay / Dale

RES 5.6K OHM 1/2W 1% AXIAL

На залиха: 637.186

Y0007558R210T0L

Y0007558R210T0L

VPG Foil

RES 558.21 OHM 0.6W 0.01% RADIAL

На залиха: 16.550

H452K3BZA

H452K3BZA

TE Connectivity AMP Connectors

RES 52.3K OHM 1/2W 0.1% AXIAL

На залиха: 150.706

RLR05C18R2FSRE8

RLR05C18R2FSRE8

Vishay / Dale

ERL-05 18.2 1% T-1 RLR05C18R2FS

На залиха: 129.188

RLR20C2741FMRSL

RLR20C2741FMRSL

Vishay / Dale

RES 2.74K OHM 1% 1/2W AXIAL

На залиха: 85.271

RSMF1JT1R60

RSMF1JT1R60

Stackpole Electronics, Inc.

RES 1.6 OHM 1W 5% AXIAL

На залиха: 3.565.062

RN50C8660FRE6

RN50C8660FRE6

Vishay / Dale

RES 866 OHM 1/20W 1% AXIAL

На залиха: 498.132

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв