WhatsApp Icon
CA0002750R0JS73

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
CA0002750R0JS73
Производителот
Vishay / Dale
Опис
RES 750 OHM 2W 5% AXIAL
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-преку дупка
На залиха
14870
Листови со податоци онлајн
CA0002750R0JS73 PDF
 • серија:CA
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:750 Ohms
 • толеранција:±5%
 • моќност (вати):2W
 • составот:Wirewound
 • карактеристики:-
 • температурен коефициент:±300ppm/°C
 • Работна температура:-65°C ~ 275°C
 • пакет / куќиште:Axial
 • добавувач уред пакет:Axial
 • големина / димензија:0.170" Dia x 0.630" L (4.32mm x 16.00mm)
 • висина - седење (макс):-
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
CMF55143K00FKR6

CMF55143K00FKR6

Vishay / Dale

RES 143K OHM 1/2W 1% AXIAL

На залиха: 1.059.322

RCMA0810001DES03

RCMA0810001DES03

Vishay / Sfernice

SFERNICE FIXED RESISTORS

На залиха: 3.826

RLR07C6202GSRSL

RLR07C6202GSRSL

Vishay / Dale

RES 62K OHM 2% 1/4W AXIAL

На залиха: 173.611

CPW2010R00JB313

CPW2010R00JB313

Vishay / Dale

RES 10 OHM 20W 5% AXIAL

На залиха: 39.833

RLR07C1372FPBSL

RLR07C1372FPBSL

Vishay / Dale

RES 13.7K OHM 1% 1/4W AXIAL

На залиха: 49.549

RWR82S13R0FRB12

RWR82S13R0FRB12

Vishay / Dale

RES 13 OHM 1.5W 1% AXIAL

На залиха: 24.472

H8576RBCA

H8576RBCA

TE Connectivity AMP Connectors

RES 576 OHM 1/4W 0.1% AXIAL

На залиха: 178.056

CMF65475K00FKRE

CMF65475K00FKRE

Vishay / Dale

RES 475K OHM 1.5W 1% AXIAL

На залиха: 348.092

RNC55H6652FMRSL

RNC55H6652FMRSL

Vishay / Dale

RES 66.5K OHM 1/8W 1% AXIAL

На залиха: 49.549

H464K9BDA

H464K9BDA

TE Connectivity AMP Connectors

RES 64.9K OHM 1/2W 0.1% AXIAL

На залиха: 122.097

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв