WhatsApp Icon
RCMA0510201BES03

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RCMA0510201BES03
Производителот
Vishay / Sfernice
Опис
SFERNICE FIXED RESISTORS
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-преку дупка
На залиха
11423
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:*
 • пакет:Bag
 • статус на дел:Active
 • отпор:-
 • толеранција:-
 • моќност (вати):-
 • составот:-
 • карактеристики:-
 • температурен коефициент:-
 • Работна температура:-
 • пакет / куќиште:-
 • добавувач уред пакет:-
 • големина / димензија:-
 • висина - седење (макс):-
 • број на раскинувања:-
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
CMF55100R00BEEA70

CMF55100R00BEEA70

Vishay / Dale

RES 100 OHM 1/2W .1% AXIAL

На залиха: 294.854

ALSR101K500FE12

ALSR101K500FE12

Vishay / Dale

RES 1.5K OHM 7W 1% AXIAL

На залиха: 48.672

H8422RDCA

H8422RDCA

TE Connectivity AMP Connectors

RES 422 OHM 1/4W 0.5% AXIAL

На залиха: 241.779

RLR32C38R3FRB14

RLR32C38R3FRB14

Vishay / Dale

RES 38.3 OHM 1% 1W AXIAL

На залиха: 18.295

RLR32C4423FMRSL

RLR32C4423FMRSL

Vishay / Dale

RES 442K OHM 1% 1W AXIAL

На залиха: 33.044

RNF12JTD18R0

RNF12JTD18R0

Stackpole Electronics, Inc.

RES 18 OHM 1/2W 5% AXIAL

На залиха: 4.662.004

MRS25000C1200FRP00

MRS25000C1200FRP00

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

RES 120 OHM 0.6W 1% AXIAL

На залиха: 3.333.333

RNC50H22R6BSRE6

RNC50H22R6BSRE6

Vishay / Dale

RES 22.6 OHM 1/10W .1% AXIAL

На залиха: 41.353

RNX038249KFKWF

RNX038249KFKWF

Vishay / Dale

RES 249K OHM 1% 1W AXIAL

На залиха: 37.037

RLR05C1471FSBSL

RLR05C1471FSBSL

Vishay / Dale

RES 1.47K OHM 1% 1/8W AXIAL

На залиха: 33.613

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв