WhatsApp Icon
WW10FB3R00

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
WW10FB3R00
Производителот
Stackpole Electronics, Inc.
Опис
RES 3 OHM 10W 1% AXIAL
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-преку дупка
На залиха
12234
Листови со податоци онлајн
WW10FB3R00 PDF
 • серија:WW
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • отпор:3 Ohms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):10W
 • составот:Wirewound
 • карактеристики:Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±50ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 350°C
 • пакет / куќиште:Axial
 • добавувач уред пакет:Axial
 • големина / димензија:0.375" Dia x 1.780" L (9.53mm x 45.21mm)
 • висина - седење (макс):-
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
ERG-1SJ112

ERG-1SJ112

Panasonic

RES 1.1K OHM 1W 5% AXIAL

На залиха: 370.370

CMF604K9300BER670

CMF604K9300BER670

Vishay / Dale

RES 4.93K OHM 1W 0.1% AXIAL

На залиха: 203.210

CW0052K700JE12HS

CW0052K700JE12HS

Vishay / Dale

RES 2.7K OHM 6.5W 5% AXIAL

На залиха: 56.736

RLR05C3483FRRE8

RLR05C3483FRRE8

Vishay / Dale

ERL-05 348K 1% T-1 RLR05C3483FR

На залиха: 33.666

RNX03815M0FNWF

RNX03815M0FNWF

Vishay / Dale

RES 15M OHM 1% 1W AXIAL

На залиха: 37.037

ROX5001M50FKEM

ROX5001M50FKEM

Vishay / Dale

RES 1.5M OHM 1% 16W AXIAL

На залиха: 3.388

CMF655K6200FKEB70

CMF655K6200FKEB70

Vishay / Dale

RES 5.62K OHM 1.5W 1% AXIAL

На залиха: 374.111

SFR16S0003002JA500

SFR16S0003002JA500

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

RES 30K OHM 1/2W 5% AXIAL

На залиха: 6.257.822

262-20K-RC

262-20K-RC

TubeDepot

RES 20K OHM 5% 2W AXIAL

На залиха: 666.666

RNC55J1001FRB14

RNC55J1001FRB14

Vishay / Dale

RES 1K OHM 1/8W 1% AXIAL

На залиха: 42.169

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв