WhatsApp Icon
TEH140M330RFE

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
TEH140M330RFE
Производителот
Ohmite
Опис
RES 330 OHM 1% 140W TO247-2
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-преку дупка
На залиха
12174
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:TEH140
 • пакет:Tube
 • статус на дел:Active
 • отпор:330 Ohms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):140W
 • составот:Thick Film
 • карактеристики:Non-Inductive, Pulse Withstanding
 • температурен коефициент:100ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 175°C
 • пакет / куќиште:TO-247-2
 • добавувач уред пакет:TO-247
 • големина / димензија:0.630" L x 0.189" W (16.00mm x 4.80mm)
 • висина - седење (макс):0.925" (23.50mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
RWR80S8450FRRSL

RWR80S8450FRRSL

Vishay / Dale

RES 845 OHM 2W 1% WW AXIAL

На залиха: 18.807

WNC5R0FET

WNC5R0FET

Ohmite

RES 5 OHM 1% 2W AXIAL

На залиха: 67.073

RLR05C1202GSRE819

RLR05C1202GSRE819

Vishay / Dale

ERL-05-19 12K 2% T-1 RLR05C1202G

На залиха: 91.086

RNC55H41R7BSB14

RNC55H41R7BSB14

Vishay / Dale

RES 41.7 OHM 1/8W .1% AXIAL

На залиха: 27.777

RNF14FAE110K

RNF14FAE110K

Stackpole Electronics, Inc.

RES 110K OHM 1/4W 1% AXIAL

На залиха: 2.469.135

MP915-0.050-1%

MP915-0.050-1%

Caddock Electronics, Inc.

RES 0.05 OHM 15W 1% TO126

На залиха: 19.830

RR01JR30TB

RR01JR30TB

TE Connectivity AMP Connectors

RES 0.3 OHM 1W 5% AXIAL

На залиха: 357.142

PR01000102203JA100

PR01000102203JA100

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

RES 220K OHM 5% 1W AXIAL

На залиха: 344.827

H416K5BZA

H416K5BZA

TE Connectivity AMP Connectors

RES 16.5K OHM 1/2W 0.1% AXIAL

На залиха: 150.706

RNF14FTC88K7

RNF14FTC88K7

Stackpole Electronics, Inc.

RES 88.7K OHM 1/4W 1% AXIAL

На залиха: 6.535.947

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв