WhatsApp Icon
RNC60H52R3BSB14

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RNC60H52R3BSB14
Производителот
Vishay / Dale
Опис
RES 52.3 OHM 1/4W .1% AXIAL
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-преку дупка
На залиха
14787
Листови со податоци онлајн
RNC60H52R3BSB14 PDF
 • серија:Military, MIL-PRF-55182/03, RNC60
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • отпор:52.3 Ohms
 • толеранција:±0.1%
 • моќност (вати):0.25W, 1/4W
 • составот:Metal Film
 • карактеристики:Military, Moisture Resistant, Weldable
 • температурен коефициент:±50ppm/°C
 • Работна температура:-65°C ~ 175°C
 • пакет / куќиште:Axial
 • добавувач уред пакет:Axial
 • големина / димензија:0.097" Dia x 0.280" L (2.46mm x 7.11mm)
 • висина - седење (макс):-
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:S (0.001%)
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
RNC55K2003FMRE6

RNC55K2003FMRE6

Vishay / Dale

RES 200K OHM 1/8W 1% AXIAL

На залиха: 106.801

MFR-25FBF52-150R

MFR-25FBF52-150R

Yageo

RES 150 OHM 1/4W 1% AXIAL

На залиха: 1.000.000

RLR20C6040FSBSL

RLR20C6040FSBSL

Vishay / Dale

ERL-20 604 1% T-1 RLR20C6040FS B

На залиха: 15.233

RN55E4640FRSL

RN55E4640FRSL

Vishay / Dale

RES 464 OHM 1/8W 1% AXIAL

На залиха: 267.737

CMF5512M400GKEK

CMF5512M400GKEK

Vishay / Dale

RES 12.4M OHM 1/2W 2% AXIAL

На залиха: 87.301

RCMA4019603BEB00

RCMA4019603BEB00

Vishay / Sfernice

SFERNICE FIXED RESISTORS

На залиха: 596

RNC60H2002BRRE6

RNC60H2002BRRE6

Vishay / Dale

RES 20K OHM 1/4W .1% AXIAL

На залиха: 44.949

RN50C3700BRSL

RN50C3700BRSL

Vishay / Dale

RES 370 OHM 1/20W .1% AXIAL

На залиха: 122.774

RLR07C3301GSK36

RLR07C3301GSK36

Vishay / Dale

ERL-07 3.3K 2% T-1 RLR07C3301GS

На залиха: 298.364

RN60C1784FB14

RN60C1784FB14

Vishay / Dale

RES 1.78M OHM 1/4W 1% AXIAL

На залиха: 72.953

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв