WhatsApp Icon
RLR05C3003GSK36

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RLR05C3003GSK36
Производителот
Vishay / Dale
Опис
ERL-05 300K 2% T-1 RLR05C3003GS
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-преку дупка
На залиха
16022
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:Military, MIL-PRF-39017/05, RLR05
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:300 kOhms
 • толеранција:±2%
 • моќност (вати):0.125W, 1/8W
 • составот:Metal Film
 • карактеристики:Military, Moisture Resistant, Weldable
 • температурен коефициент:±100ppm/°C
 • Работна температура:-65°C ~ 150°C
 • пакет / куќиште:Axial
 • добавувач уред пакет:Axial
 • големина / димензија:0.066" Dia x 0.150" L (1.68mm x 3.81mm)
 • висина - седење (макс):-
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:S (0.001%)
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
RNC60H30R6FSRE6

RNC60H30R6FSRE6

Vishay / Dale

RES 30.6 OHM 1/4W 1% AXIAL

На залиха: 103.512

RWR89S30R9FRRSL

RWR89S30R9FRRSL

Vishay / Dale

RES 30.9 OHM 3W 1% WW AXIAL

На залиха: 22.260

CMF5530R000FEEK

CMF5530R000FEEK

Vishay / Dale

RES 30 OHM 1/2W 1% AXIAL

На залиха: 87.301

RWR89SR255FRBSL

RWR89SR255FRBSL

Vishay / Dale

RES 0.255 OHM 3W 1% WW AXIAL

На залиха: 19.021

RNC55K1000FSRSL

RNC55K1000FSRSL

Vishay / Dale

RES 100 OHM 1/8W 1% AXIAL

На залиха: 97.877

CMF5510R000FKEA

CMF5510R000FKEA

Vishay / Dale

RES 10 OHM 1/2W 1% AXIAL

На залиха: 1.481.481

RN55E1961FBSL

RN55E1961FBSL

Vishay / Dale

RES 1.96K OHM 1/8W 1% AXIAL

На залиха: 72.751

RLR05C4701GPRE5

RLR05C4701GPRE5

Vishay / Dale

ERL-05 4.7K 2% T-1 RLR05C4701GP

На залиха: 120.992

RNC55H1722BSBSL

RNC55H1722BSBSL

Vishay / Dale

RES 17.2K OHM 1/8W .1% AXIAL

На залиха: 25.252

RNC50H6340BSRSL

RNC50H6340BSRSL

Vishay / Dale

RES 634 OHM 1/10W .1% AXIAL

На залиха: 18.617

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв