WhatsApp Icon
PTF6523K200BYEB

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
PTF6523K200BYEB
Производителот
Vishay / Dale
Опис
RES 23.2K OHM 1/4W 0.1% AXIAL
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-преку дупка
На залиха
15724
Листови со податоци онлајн
PTF6523K200BYEB PDF
 • серија:PTF
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:23.2 kOhms
 • толеранција:±0.1%
 • моќност (вати):0.25W, 1/4W
 • составот:Metal Film
 • карактеристики:Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±10ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 150°C
 • пакет / куќиште:Axial
 • добавувач уред пакет:Axial
 • големина / димензија:0.145" Dia x 0.375" L (3.68mm x 9.53mm)
 • висина - седење (макс):-
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
CMF5525K200DHEA

CMF5525K200DHEA

Vishay / Dale

RES 25.2K OHM 1/2W 0.5% AXIAL

На залиха: 783.208

CW010416R0JE73

CW010416R0JE73

Vishay / Dale

RES 416 OHM 13W 5% AXIAL

На залиха: 101.163

SQMW1075RJ

SQMW1075RJ

TE Connectivity AMP Connectors

RES 75.0 OHM 10W 5% RADIAL

На залиха: 120.481

CMF6033K200CERE

CMF6033K200CERE

Vishay / Dale

RES 33.2K OHM 1W .25% AXIAL

На залиха: 240.987

MRS25000C1371FC100

MRS25000C1371FC100

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

RES 1.37K OHM 0.6W 1% AXIAL

На залиха: 1.543.209

RLR32C2153FRBSL

RLR32C2153FRBSL

Vishay / Dale

RES 215K OHM 1% 1W AXIAL

На залиха: 16.345

RN55D4874FB14

RN55D4874FB14

Vishay / Dale

RES 4.87M OHM 1/8W 1% AXIAL

На залиха: 87.301

RLR07C43R5FSB14

RLR07C43R5FSB14

Vishay / Dale

ERL-07 43.5 1% T-1 RLR07C43R5FS

На залиха: 119.535

CW010200R0JS73

CW010200R0JS73

Vishay / Dale

RES 200 OHM 13W 5% AXIAL

На залиха: 101.149

RNC60J1964BSB14

RNC60J1964BSB14

Vishay / Dale

RES 1.96M OHM 1/4W .1% AXIAL

На залиха: 6.294

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв