WhatsApp Icon
RN55D2673FBSL

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RN55D2673FBSL
Производителот
Vishay / Dale
Опис
RES 267K OHM 1/8W 1% AXIAL
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-преку дупка
На залиха
17013
Листови со податоци онлајн
RN55D2673FBSL PDF
 • серија:Military, MIL-R-10509/7, RN55
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • отпор:267 kOhms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.125W, 1/8W
 • составот:Metal Film
 • карактеристики:Flame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
 • температурен коефициент:±100ppm/°C
 • Работна температура:-65°C ~ 175°C
 • пакет / куќиште:Axial
 • добавувач уред пакет:Axial
 • големина / димензија:0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
 • висина - седење (макс):-
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
RWR89S3240FSS70

RWR89S3240FSS70

Vishay / Dale

RES 324 OHM 3W 1% WW AXIAL

На залиха: 24.015

MRS25000C4320FRP00

MRS25000C4320FRP00

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

RES 432 OHM 0.6W 1% AXIAL

На залиха: 3.333.333

MBA02040C4221FC100

MBA02040C4221FC100

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

RES 4.22K OHM 0.4W 1% AXIAL

На залиха: 1.771.793

CNS020-200KF

CNS020-200KF

Vishay / Sfernice

RES THIN FILM RADIAL

На залиха: 9.283

RNF18FAD953K

RNF18FAD953K

Stackpole Electronics, Inc.

RES 953K OHM 1/8W 1% AXIAL

На залиха: 11.764.705

CMF604R7500FLBF

CMF604R7500FLBF

Vishay / Dale

RES 4.75 OHM 1W 1% AXIAL

На залиха: 88.332

RN60C6492FB14

RN60C6492FB14

Vishay / Dale

RES 64.9K OHM 1/4W 1% AXIAL

На залиха: 87.301

MFR-25FRF52-2K43

MFR-25FRF52-2K43

Yageo

RES 2.43K OHM 1/4W 1% AXIAL

На залиха: 9.551.098

RWR81S47R5FRS70

RWR81S47R5FRS70

Vishay / Dale

RES 47.5 OHM 1W 1% WW AXIAL

На залиха: 31.881

RLR07C48R7FSBSL

RLR07C48R7FSBSL

Vishay / Dale

RES 48.7 OHM 1% 1/4W AXIAL

На залиха: 54.549

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв