WhatsApp Icon
RWR81S2R74BRBSL

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RWR81S2R74BRBSL
Производителот
Vishay / Dale
Опис
RES 2.74 OHM 1W 0.1% WW AXIAL
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-преку дупка
На залиха
11747
Листови со податоци онлајн
RWR81S2R74BRBSL PDF
 • серија:Military, MIL-PRF-39007, RWR81S
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • отпор:2.74 Ohms
 • толеранција:±0.1%
 • моќност (вати):1W
 • составот:Wirewound
 • карактеристики:Military, Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±50ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 250°C
 • пакет / куќиште:Axial
 • добавувач уред пакет:Axial
 • големина / димензија:0.085" Dia x 0.250" L (2.16mm x 6.35mm)
 • висина - седење (макс):-
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:R (0.01%)
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
RWR80S6R98FRS73

RWR80S6R98FRS73

Vishay / Dale

RES 6.98 OHM 2W 1% WW AXIAL

На залиха: 25.764

RLR07C1053GSRE7

RLR07C1053GSRE7

Vishay / Dale

ERL-07 105K 2% T-1 RLR07C1053GS

На залиха: 138.467

RSF12JT1K20

RSF12JT1K20

Stackpole Electronics, Inc.

RES 1.2K OHM 1/2W 5% AXIAL

На залиха: 6.060.606

RN50C4702BRSL

RN50C4702BRSL

Vishay / Dale

RES 47K OHM 1/20W .1% AXIAL

На залиха: 122.774

CW0052K000JE12HS

CW0052K000JE12HS

Vishay / Dale

RES 2K OHM 6.5W 5% AXIAL

На залиха: 56.736

RSF1GT47K0

RSF1GT47K0

Stackpole Electronics, Inc.

RES 47K OHM 1W 2% AXIAL

На залиха: 2.331.002

AC05000006200JAC00

AC05000006200JAC00

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

RES 620 OHM 5W 5% AXIAL

На залиха: 140.845

SFR25H0001828FR500

SFR25H0001828FR500

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

RES 1.82 OHM 1/2W 1% AXIAL

На залиха: 4.444.444

RLR07C5000FMRE6

RLR07C5000FMRE6

Vishay / Dale

ERL-07 500 1% T-1 RLR07C5000FM R

На залиха: 131.447

RN55C4121FBSL

RN55C4121FBSL

Vishay / Dale

RES 4.12K OHM 1/8W 1% AXIAL

На залиха: 72.751

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв