WhatsApp Icon
AC03000002400JAC00

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
AC03000002400JAC00
Производителот
Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric
Опис
RES 240 OHM 3W 5% AXIAL
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-преку дупка
На залиха
17428
Листови со податоци онлајн
AC03000002400JAC00 PDF
 • серија:AC
 • пакет:Cut Tape (CT)Tape & Box (TB)
 • статус на дел:Active
 • отпор:240 Ohms
 • толеранција:±5%
 • моќност (вати):3W
 • составот:Wirewound
 • карактеристики:Flame Retardant Coating, Pulse Withstanding, Safety
 • температурен коефициент:-10/ -80ppm/°C
 • Работна температура:-40°C ~ 275°C
 • пакет / куќиште:Axial
 • добавувач уред пакет:Axial
 • големина / димензија:0.189" Dia x 0.512" L (4.80mm x 13.00mm)
 • висина - седење (макс):-
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
RNC55H10R5DSRE6

RNC55H10R5DSRE6

Vishay / Dale

RES 10.5 OHM 1/8W .5% AXIAL

На залиха: 68.352

CFM14JA1M80

CFM14JA1M80

Stackpole Electronics, Inc.

RES 1.8M OHM 1/4W 5% CF MINI

На залиха: 1.000.000

Y000723K7000F0L

Y000723K7000F0L

VPG Foil

RES 23.7K OHM 0.6W 1% RADIAL

На залиха: 18.499

MBB02070C3613DC100

MBB02070C3613DC100

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

RES 361K OHM 0.6W 0.5% AXIAL

На залиха: 1.388.888

Y00077K74000T0L

Y00077K74000T0L

VPG Foil

RES 7.74K OHM 0.6W 0.01% RADIAL

На залиха: 16.550

RWR89S1600FRB12

RWR89S1600FRB12

Vishay / Dale

RES 160 OHM 3W 1% WW AXIAL

На залиха: 24.834

RNC60H4172BSB14

RNC60H4172BSB14

Vishay / Dale

RES 41.7K OHM 1/4W .1% AXIAL

На залиха: 19.345

H4549KBYA

H4549KBYA

TE Connectivity AMP Connectors

RES 549K OHM 1/2W 0.1% AXIAL

На залиха: 109.108

RNC50J4123FSBSL

RNC50J4123FSBSL

Vishay / Dale

RES 412K OHM 1/10W 1% AXIAL

На залиха: 18.160

RLR32C3651FMRSL

RLR32C3651FMRSL

Vishay / Dale

RES 3.65K OHM 1% 1W AXIAL

На залиха: 33.044

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв