WhatsApp Icon
CMF20390K00GKEA

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
CMF20390K00GKEA
Производителот
Vishay / Dale
Опис
RES 390K OHM 1W 2% AXIAL
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-преку дупка
На залиха
18883
Листови со податоци онлајн
CMF20390K00GKEA PDF
 • серија:CMF
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:390 kOhms
 • толеранција:±2%
 • моќност (вати):1W
 • составот:Metal Film
 • карактеристики:Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
 • температурен коефициент:±100ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 175°C
 • пакет / куќиште:Axial
 • добавувач уред пакет:Axial
 • големина / димензија:0.145" Dia x 0.375" L (3.68mm x 9.53mm)
 • висина - седење (макс):-
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
CPL03R0900JE31

CPL03R0900JE31

Vishay / Dale

RES 0.09 OHM 3W 5% AXIAL

На залиха: 69.841

CF18JT270R

CF18JT270R

Stackpole Electronics, Inc.

RES 270 OHM 1/8W 5% AXIAL

На залиха: 1.000.000

RLR05C3322FRRE719

RLR05C3322FRRE719

Vishay / Dale

ERL-05-19 33.2K 1% T-1 RLR05C332

На залиха: 88.079

CMF604K7000CER6

CMF604K7000CER6

Vishay / Dale

RES 4.7K OHM 1W 0.25% AXIAL

На залиха: 240.987

RLR05C1673FSRE7

RLR05C1673FSRE7

Vishay / Dale

ERL-05 167K 1% T-1 RLR05C1673FS

На залиха: 70.689

RL07S823GR36

RL07S823GR36

Vishay / Dale

RES 82K OHM 1/4W 2% AXIAL

На залиха: 1.322.751

RN60E2673CRE6

RN60E2673CRE6

Vishay / Dale

RES 267K OHM 1/4W .25% AXIAL

На залиха: 240.987

CW010190R0JE123

CW010190R0JE123

Vishay / Dale

RES 190 OHM 13W 5% AXIAL

На залиха: 62.210

H480K6BZA

H480K6BZA

TE Connectivity AMP Connectors

RES 80.6K OHM 1/2W 0.1% AXIAL

На залиха: 150.706

CMF5533K200CHRE

CMF5533K200CHRE

Vishay / Dale

RES 33.2K OHM 1/2W .25% AXIAL

На залиха: 511.482

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв