WhatsApp Icon
RNF14BAC9K31

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RNF14BAC9K31
Производителот
Stackpole Electronics, Inc.
Опис
RES 9.31K OHM 1/4W .1% AXIAL
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-преку дупка
На залиха
10022
Листови со податоци онлајн
RNF14BAC9K31 PDF
 • серија:RNF
 • пакет:Tape & Box (TB)
 • статус на дел:Active
 • отпор:9.31 kOhms
 • толеранција:±0.1%
 • моќност (вати):0.25W, 1/4W
 • составот:Metal Film
 • карактеристики:Flame Retardant Coating, Safety
 • температурен коефициент:±50ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:Axial
 • добавувач уред пакет:Axial
 • големина / димензија:0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
 • висина - седење (макс):-
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
RWR80S1821FPS73

RWR80S1821FPS73

Vishay / Dale

RES 1.82K OHM 2W 1% WW AXIAL

На залиха: 28.399

RWR81S40R2FRRSL

RWR81S40R2FRRSL

Vishay / Dale

RES 40.2 OHM 1W 1% WW AXIAL

На залиха: 22.951

RLR05C3651FPRSL

RLR05C3651FPRSL

Vishay / Dale

RES 3.65K OHM 1% 1/8W AXIAL

На залиха: 104.911

CMF606R8100FKBF

CMF606R8100FKBF

Vishay / Dale

RES 6.81 OHM 1W 1% AXIAL

На залиха: 87.301

RWR74N2500FRB12

RWR74N2500FRB12

Vishay / Dale

RES 250 OHM 5W 1% WW AXIAL

На залиха: 19.649

CA0002330R0KS70

CA0002330R0KS70

Vishay / Dale

RES 330 OHM 2W 10% AXIAL

На залиха: 404.040

CW02B11K00JE70HS

CW02B11K00JE70HS

Vishay / Dale

RES 11K OHM 3.75W 5% AXIAL

На залиха: 176.912

RN60D2001FRE6

RN60D2001FRE6

Vishay / Dale

RES 2K OHM 1/4W 1% AXIAL

На залиха: 200.000

RNC50H6342BSBSL

RNC50H6342BSBSL

Vishay / Dale

RES 63.4K OHM 1/10W .1% AXIAL

На залиха: 18.617

RWR81N1R82FSRSL

RWR81N1R82FSRSL

Vishay / Dale

RES 1.82 OHM 1W 1% WW AXIAL

На залиха: 9.083

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв