WhatsApp Icon
RNC50H3741BSRSL

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RNC50H3741BSRSL
Производителот
Vishay / Dale
Опис
RES 3.74K OHM 1/10W .1% AXIAL
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-преку дупка
На залиха
18497
Листови со податоци онлајн
RNC50H3741BSRSL PDF
 • серија:Military, MIL-PRF-55182/07, RNC50
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:3.74 kOhms
 • толеранција:±0.1%
 • моќност (вати):0.1W, 1/10W
 • составот:Metal Film
 • карактеристики:Military, Moisture Resistant, Weldable
 • температурен коефициент:±50ppm/°C
 • Работна температура:-65°C ~ 175°C
 • пакет / куќиште:Axial
 • добавувач уред пакет:Axial
 • големина / димензија:0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
 • висина - седење (макс):-
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:S (0.001%)
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
RN55E82R5FRSL

RN55E82R5FRSL

Vishay / Dale

RES 82.5 OHM 1/8W 1% AXIAL

На залиха: 267.737

CMF5538R300FKRE

CMF5538R300FKRE

Vishay / Dale

RES 38.3 OHM 1/2W 1% AXIAL

На залиха: 1.481.481

CMF5010R000JKEA

CMF5010R000JKEA

Vishay / Dale

RES 10 OHM 1/4W 5% AXIAL

На залиха: 587.406

RNC60H3482BSB14

RNC60H3482BSB14

Vishay / Dale

RES 34.8K OHM 1/4W .1% AXIAL

На залиха: 19.345

PR01000101003JA500

PR01000101003JA500

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

RES 100K OHM 5% 1W AXIAL

На залиха: 454.545

RNX03833M0KKR7

RNX03833M0KKR7

Vishay / Dale

RES 33M OHM 10% 1W AXIAL

На залиха: 38.290

RNC55K8660FMRSL

RNC55K8660FMRSL

Vishay / Dale

RES 866 OHM 1/8W 1% AXIAL

На залиха: 97.877

MBA02040C1431FCT00

MBA02040C1431FCT00

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

RES 1.43K OHM 0.4W 1% AXIAL

На залиха: 4.016.064

RNC55J4992FSRSL

RNC55J4992FSRSL

Vishay / Dale

RES 49.9K OHM 1/8W 1% AXIAL

На залиха: 40.552

40J15RE

40J15RE

Ohmite

RES 15 OHM 5% 10W AXIAL

На залиха: 52.132

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв