WhatsApp Icon
RNF14FTD3K90

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RNF14FTD3K90
Производителот
Stackpole Electronics, Inc.
Опис
RES 3.9K OHM 1/4W 1% AXIAL
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-преку дупка
На залиха
18702
Листови со податоци онлајн
RNF14FTD3K90 PDF
 • серија:RNF
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:3.9 kOhms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.25W, 1/4W
 • составот:Metal Film
 • карактеристики:Flame Retardant Coating, Safety
 • температурен коефициент:±100ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:Axial
 • добавувач уред пакет:Axial
 • големина / димензија:0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
 • висина - седење (макс):-
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
CMF5513K300BHEB

CMF5513K300BHEB

Vishay / Dale

RES 13.3K OHM 1/2W 0.1% AXIAL

На залиха: 386.847

RNF14BAC127R

RNF14BAC127R

Stackpole Electronics, Inc.

RES 127 OHM 1/4W .1% AXIAL

На залиха: 974.658

RN60D6493FRE6

RN60D6493FRE6

Vishay / Dale

RES 649K OHM 1/4W 1% AXIAL

На залиха: 992.063

RLR07C5102GPB14

RLR07C5102GPB14

Vishay / Dale

RES 51K OHM 2% 1/4W AXIAL

На залиха: 59.054

PTF6550R000BYBF

PTF6550R000BYBF

Vishay / Dale

RES 50 OHM 1/4W 0.1% AXIAL

На залиха: 41.904

UB3C-2RF8

UB3C-2RF8

Riedon

RES 2 OHM 3W 1% AXIAL

На залиха: 299.553

5W018

5W018

NTE Electronics, Inc.

5W 18 OHM 5%

На залиха: 178.571

CFR-25JR-52-12K

CFR-25JR-52-12K

Yageo

RES 12K OHM 1/4W 5% AXIAL

На залиха: 11.415.525

RNC50J1672BSB14

RNC50J1672BSB14

Vishay / Dale

RES 16.7K OHM 1/10W .1% AXIAL

На залиха: 20.780

RWR81S48R7FSS70

RWR81S48R7FSS70

Vishay / Dale

RES 48.7 OHM 1W 1% WW AXIAL

На залиха: 24.934

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв