WhatsApp Icon
RLR32C2401GRRE5

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RLR32C2401GRRE5
Производителот
Vishay / Dale
Опис
ERL-32 2.4K 2% T-1 RLR32C2401GR
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-преку дупка
На залиха
13291
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:Military, MIL-PRF-39017/03, RLR32
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:2.4 kOhms
 • толеранција:±2%
 • моќност (вати):1W
 • составот:Metal Film
 • карактеристики:Military, Moisture Resistant, Weldable
 • температурен коефициент:±100ppm/°C
 • Работна температура:-65°C ~ 150°C
 • пакет / куќиште:Axial
 • добавувач уред пакет:Axial
 • големина / димензија:0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
 • висина - седење (макс):-
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:R (0.01%)
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
CFM14JT56R0

CFM14JT56R0

Stackpole Electronics, Inc.

RES 56 OHM 1/4W 5% CF MINI

На залиха: 1.000.000

RN65C4233DRE6

RN65C4233DRE6

Vishay / Dale

RES 423K OHM 1/2W .5% AXIAL

На залиха: 250.626

RWR81SR243FSS70

RWR81SR243FSS70

Vishay / Dale

RES 0.243 OHM 1W 1% WW AXIAL

На залиха: 16.950

SFR2500001071FR500

SFR2500001071FR500

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

RES 1.07K OHM 0.4W 1% AXIAL

На залиха: 6.257.822

RLR20C3921FRRE6

RLR20C3921FRRE6

Vishay / Dale

RES 3.92K OHM 1% 1/2W AXIAL

На залиха: 105.011

H412K7BDA

H412K7BDA

TE Connectivity AMP Connectors

RES 12.7K OHM 1/2W 0.1% AXIAL

На залиха: 122.097

RNC55K2261FMB14

RNC55K2261FMB14

Vishay / Dale

RES 2.26K OHM 1/8W 1% AXIAL

На залиха: 106.801

RN55E8871DR36

RN55E8871DR36

Vishay / Dale

RES 8.87K OHM 1/8W .5% AXIAL

На залиха: 485.083

UB5C-27RF8

UB5C-27RF8

Riedon

RES 27 OHM 5W 1% AXIAL

На залиха: 274.408

RN65E2152BBSL

RN65E2152BBSL

Vishay / Dale

RES 21.5K OHM 1/2W .1% AXIAL

На залиха: 52.803

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв