WhatsApp Icon
RN50C1820FB14

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RN50C1820FB14
Производителот
Vishay / Dale
Опис
RES 182 OHM 1/20W 1% AXIAL
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-преку дупка
На залиха
17851
Листови со податоци онлајн
RN50C1820FB14 PDF
 • серија:Military, MIL-R-10509/8, RN50
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • отпор:182 Ohms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.05W, 1/20W
 • составот:Metal Film
 • карактеристики:Flame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
 • температурен коефициент:±50ppm/°C
 • Работна температура:-65°C ~ 175°C
 • пакет / куќиште:Axial
 • добавувач уред пакет:Axial
 • големина / димензија:0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
 • висина - седење (макс):-
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
RNC55H8252BSRSL

RNC55H8252BSRSL

Vishay / Dale

RES 82.5K OHM 1/8W .1% AXIAL

На залиха: 25.252

RNC50K4991FPBSL

RNC50K4991FPBSL

Vishay / Dale

RES 4.99K OHM 1/10W 1% AXIAL

На залиха: 58.244

RLR05C1002FMM22

RLR05C1002FMM22

Vishay / Dale

ERL-05 10K 1% T-1 RLR05C1002FM M

На залиха: 88.079

RN55C1292BB14

RN55C1292BB14

Vishay / Dale

RES 12.9K OHM 1/8W .1% AXIAL

На залиха: 87.301

UB5C-330RF8

UB5C-330RF8

Riedon

RES 330 OHM 5W 1% AXIAL

На залиха: 274.408

RLR07C30R1FMRE6

RLR07C30R1FMRE6

Vishay / Dale

RES 30.1 OHM 1% 1/4W AXIAL

На залиха: 238.691

RWR89N29R4FSBSL

RWR89N29R4FSBSL

Vishay / Dale

RES 29.4 OHM 3W 1% WW AXIAL

На залиха: 9.664

RNC60J9311FSRE6

RNC60J9311FSRE6

Vishay / Dale

RES 9.31K OHM 1/4W 1% AXIAL

На залиха: 106.801

45FR75

45FR75

Ohmite

RES 750M OHM 1% 5W AXIAL

На залиха: 62.358

RWR89S2R00FMB12

RWR89S2R00FMB12

Vishay / Dale

RES 2 OHM 3W 1% WW AXIAL

На залиха: 27.372

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв