WhatsApp Icon
RLR20C1243FMB14

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RLR20C1243FMB14
Производителот
Vishay / Dale
Опис
RES 124K OHM 1% 1/2W AXIAL
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-преку дупка
На залиха
16029
Листови со податоци онлајн
RLR20C1243FMB14 PDF
 • серија:Military, MIL-PRF-39017/02, RLR20
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • отпор:124 kOhms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.5W, 1/2W
 • составот:Metal Film
 • карактеристики:Military, Moisture Resistant, Weldable
 • температурен коефициент:±100ppm/°C
 • Работна температура:-65°C ~ 150°C
 • пакет / куќиште:Axial
 • добавувач уред пакет:Axial
 • големина / димензија:0.138" Dia x 0.375" L (3.51mm x 9.53mm)
 • висина - седење (макс):-
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:M (1%)
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
RLR32C18R0GMRE7

RLR32C18R0GMRE7

Vishay / Dale

ERL-32 18 2% T-1 RLR32C18R0GM RE

На залиха: 38.290

RLR07C2003GSRE523

RLR07C2003GSRE523

Vishay / Dale

ERL-07-23 200K 2% T-1 RLR07C2003

На залиха: 111.856

H811RDZA

H811RDZA

TE Connectivity AMP Connectors

RES 11.0 OHM 1/4W 0.5% AXIAL

На залиха: 261.684

CMF5532K000BER670

CMF5532K000BER670

Vishay / Dale

RES 32K OHM 1/2W .1% AXIAL

На залиха: 251.464

RNC50J1150FSRSL

RNC50J1150FSRSL

Vishay / Dale

RES 115 OHM 1/10W 1% AXIAL

На залиха: 28.625

CMF601M0000CHEK

CMF601M0000CHEK

Vishay / Dale

RES 1M OHM 1W .25% AXIAL

На залиха: 87.301

RLR05C3743FPR36

RLR05C3743FPR36

Vishay / Dale

ERL-05 374K 1% T-1 RLR05C3743FP

На залиха: 33.666

RWR78N6R04FSRSL

RWR78N6R04FSRSL

Vishay / Dale

RES 6.04 OHM 10W 1% WW AXIAL

На залиха: 7.597

RN60D8801FRE6

RN60D8801FRE6

Vishay / Dale

RES 8.8K OHM 1/4W 1% AXIAL

На залиха: 992.063

H4P115RDZA

H4P115RDZA

TE Connectivity AMP Connectors

RES 115 OHM 1W 0.5% AXIAL

На залиха: 176.000

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв