WhatsApp Icon
RWR81S3R92FSBSL

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RWR81S3R92FSBSL
Производителот
Vishay / Dale
Опис
RES 3.92 OHM 1W 1% WW AXIAL
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-преку дупка
На залиха
12110
Листови со податоци онлајн
RWR81S3R92FSBSL PDF
 • серија:Military, MIL-PRF-39007, RWR81S
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • отпор:3.92 Ohms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):1W
 • составот:Wirewound
 • карактеристики:Military, Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±50ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 250°C
 • пакет / куќиште:Axial
 • добавувач уред пакет:Axial
 • големина / димензија:0.085" Dia x 0.250" L (2.16mm x 6.35mm)
 • висина - седење (макс):-
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:S (0.001%)
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
RN55E61R9FRSL

RN55E61R9FRSL

Vishay / Dale

RES 61.9 OHM 1/8W 1% AXIAL

На залиха: 267.737

CMF5030R100FHEB

CMF5030R100FHEB

Vishay / Dale

RES 30.1 OHM 1/4W 1% AXIAL

На залиха: 163.934

HVR2500001103JR500

HVR2500001103JR500

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

RES 110K OHM 1/4W 5% AXIAL

На залиха: 2.157.962

RWR80N1000FRB12

RWR80N1000FRB12

Vishay / Dale

RES 100 OHM 2W 1% WW AXIAL

На залиха: 16.997

RL07S112JBSL

RL07S112JBSL

Vishay / Dale

RES 1.1K OHM 1/4W 5% AXIAL

На залиха: 49.549

RLR05C3322FSR36

RLR05C3322FSR36

Vishay / Dale

ERL-05 33.2K 1% T-1 RLR05C3322FS

На залиха: 129.188

CMF555K0000DHRE

CMF555K0000DHRE

Vishay / Dale

RES 5K OHM 1/2W 0.5% AXIAL

На залиха: 783.208

RN60C82R5FBSL

RN60C82R5FBSL

Vishay / Dale

RES 82.5 OHM 1/4W 1% AXIAL

На залиха: 72.751

RLR05C2001GSM22

RLR05C2001GSM22

Vishay / Dale

ERL-05 2K 2% T-1 RLR05C2001GS M2

На залиха: 91.086

RN55C1870CB14

RN55C1870CB14

Vishay / Dale

RES 187 OHM 1/8W .25% AXIAL

На залиха: 87.301

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв