WhatsApp Icon
RNC55J5760FSRSL

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RNC55J5760FSRSL
Производителот
Vishay / Dale
Опис
RES 576 OHM 1/8W 1% AXIAL
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-преку дупка
На залиха
12559
Листови со податоци онлајн
RNC55J5760FSRSL PDF
 • серија:Military, MIL-PRF-55182/01, RNC55
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:576 Ohms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.125W, 1/8W
 • составот:Metal Film
 • карактеристики:Military, Moisture Resistant, Weldable
 • температурен коефициент:±25ppm/°C
 • Работна температура:-65°C ~ 175°C
 • пакет / куќиште:Axial
 • добавувач уред пакет:Axial
 • големина / димензија:0.094" Dia x 0.250" L (2.39mm x 6.35mm)
 • висина - седење (макс):-
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:S (0.001%)
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
RN60D6980FR36

RN60D6980FR36

Vishay / Dale

RES 698 OHM 1/4W 1% AXIAL

На залиха: 1.028.806

RNC60H4990FSRE6

RNC60H4990FSRE6

Vishay / Dale

RES 499 OHM 1/4W 1% AXIAL

На залиха: 170.881

RNC50H2213FRR36

RNC50H2213FRR36

Vishay / Dale

RES 221K OHM 1/10W 1% AXIAL

На залиха: 128.307

CMF55543K00FKBF

CMF55543K00FKBF

Vishay / Dale

RES 543K OHM 1/2W 1% AXIAL

На залиха: 961.538

RWR81N3320FRB12

RWR81N3320FRB12

Vishay / Dale

RES 332 OHM 1W 1% WW AXIAL

На залиха: 18.617

RNC50H2212DSRSL

RNC50H2212DSRSL

Vishay / Dale

RES 22.1K OHM 1/10W .5% AXIAL

На залиха: 25.154

CMF7010M000FLR6

CMF7010M000FLR6

Vishay / Dale

RES 10M OHM 1.75W 1% AXIAL

На залиха: 90.687

RN55D26R1FRSL

RN55D26R1FRSL

Vishay / Dale

RES 26.1 OHM 1/8W 1% AXIAL

На залиха: 408.496

RLR05C1823FSRE6

RLR05C1823FSRE6

Vishay / Dale

ERL-05 182K 1% T-1 RLR05C1823FS

На залиха: 129.188

RNC60J95R3BSB14

RNC60J95R3BSB14

Vishay / Dale

RES 95.3 OHM 1/4W .1% AXIAL

На залиха: 17.930

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв