WhatsApp Icon
RLR07C7150FPB14

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RLR07C7150FPB14
Производителот
Vishay / Dale
Опис
ERL-07 715 1% T-1 RLR07C7150FP B
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-преку дупка
На залиха
17278
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:Military, MIL-PRF-39017/01, RLR07
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • отпор:715 Ohms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.25W, 1/4W
 • составот:Metal Film
 • карактеристики:Military, Moisture Resistant, Weldable
 • температурен коефициент:±100ppm/°C
 • Работна температура:-65°C ~ 150°C
 • пакет / куќиште:Axial
 • добавувач уред пакет:Axial
 • големина / димензија:0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
 • висина - седење (макс):-
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:P (0.1%)
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
RLR20C22R0GRRE6

RLR20C22R0GRRE6

Vishay / Dale

RES 22 OHM 2% 1/2W AXIAL

На залиха: 119.726

RLR20C3000GRRE6

RLR20C3000GRRE6

Vishay / Dale

RES 300 OHM 2% 1/2W AXIAL

На залиха: 119.726

RLR05C1580FSB14

RLR05C1580FSB14

Vishay / Dale

RES 158 OHM 1% 1/8W AXIAL

На залиха: 37.414

CMF551K0500BHEB

CMF551K0500BHEB

Vishay / Dale

RES 1.05K OHM 1/2W 0.1% AXIAL

На залиха: 386.847

RNC50J3790BSRSL

RNC50J3790BSRSL

Vishay / Dale

RES 379 OHM 1/10W .1% AXIAL

На залиха: 19.039

CMF55330K00FEEA

CMF55330K00FEEA

Vishay / Dale

RES 330K OHM 1/2W 1% AXIAL

На залиха: 637.186

RN55C1103BR36

RN55C1103BR36

Vishay / Dale

RES 110K OHM 1/8W .1% AXIAL

На залиха: 437.139

RWR78N40R2FRRSL

RWR78N40R2FRRSL

Vishay / Dale

RES 40.2 OHM 10W 1% WW AXIAL

На залиха: 15.411

RNC60H7222FSB14

RNC60H7222FSB14

Vishay / Dale

RES 72.2K OHM 1/4W 1% AXIAL

На залиха: 94.091

PF2205-2RF1

PF2205-2RF1

Riedon

RES 2 OHM 50W 1% TO220

На залиха: 28.571

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв