WhatsApp Icon
Y0785250R000T9L

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
Y0785250R000T9L
Производителот
VPG Foil
Опис
RES 250 OHM 0.6W 0.01% RADIAL
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-преку дупка
На залиха
12613
Листови со податоци онлајн
Y0785250R000T9L PDF
 • серија:S
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • отпор:250 Ohms
 • толеранција:±0.01%
 • моќност (вати):0.6W
 • составот:Metal Foil
 • карактеристики:Moisture Resistant, Non-Inductive
 • температурен коефициент:±2ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • пакет / куќиште:Radial
 • добавувач уред пакет:-
 • големина / димензија:0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
 • висина - седење (макс):0.336" (8.53mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
RLR20C11R0GSB14

RLR20C11R0GSB14

Vishay / Dale

ERL-20 11 2% T-1 RLR20C11R0GS B1

На залиха: 17.056

CMF5529K400FKEK

CMF5529K400FKEK

Vishay / Dale

RES 29.4K OHM 1/2W 1% AXIAL

На залиха: 87.301

RSF200JB-73-47K

RSF200JB-73-47K

Yageo

RES 47K OHM 2W 5% AXIAL

На залиха: 227.272

RN55C3282BB14

RN55C3282BB14

Vishay / Dale

RES 32.8K OHM 1/8W .1% AXIAL

На залиха: 87.301

H4309RBCA

H4309RBCA

TE Connectivity AMP Connectors

RES 309 OHM 1/2W 0.1% AXIAL

На залиха: 127.919

RCME0258300FYS03

RCME0258300FYS03

Vishay / Sfernice

SFERNICE FIXED RESISTORS

На залиха: 2.348

RN55E7591BB14

RN55E7591BB14

Vishay / Dale

RES 7.59K OHM 1/8W .1% AXIAL

На залиха: 87.301

RWR81S7320FSBSL

RWR81S7320FSBSL

Vishay / Dale

RES 732 OHM 1W 1% WW AXIAL

На залиха: 17.748

RLR07C16R0GRB14

RLR07C16R0GRB14

Vishay / Dale

ERL-07 16 2% T-1 RLR07C16R0GR B1

На залиха: 53.669

RN55C1042FB14

RN55C1042FB14

Vishay / Dale

RES 10.4K OHM 1/8W 1% AXIAL

На залиха: 952.380

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв