WhatsApp Icon
RLR32C9531FRRSL

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RLR32C9531FRRSL
Производителот
Vishay / Dale
Опис
RES 9.53K OHM 1% 1W AXIAL
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-преку дупка
На залиха
16209
Листови со податоци онлајн
RLR32C9531FRRSL PDF
 • серија:Military, MIL-PRF-39017/03, RLR32
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:9.53 kOhms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):1W
 • составот:Metal Film
 • карактеристики:Military, Moisture Resistant, Weldable
 • температурен коефициент:±100ppm/°C
 • Работна температура:-65°C ~ 150°C
 • пакет / куќиште:Axial
 • добавувач уред пакет:Axial
 • големина / димензија:0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
 • висина - седење (макс):-
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:R (0.01%)
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
H8115RDZA

H8115RDZA

TE Connectivity AMP Connectors

RES 115 OHM 1/4W 0.5% AXIAL

На залиха: 261.684

CMF55113R00BEBF

CMF55113R00BEBF

Vishay / Dale

RES 113 OHM 1/2W .1% AXIAL

На залиха: 87.301

CB5JB5R60

CB5JB5R60

Stackpole Electronics, Inc.

RES 5.6 OHM 5W 5% CERAMIC WW

На залиха: 1.212.121

CMF55120K00BER6

CMF55120K00BER6

Vishay / Dale

RES 120K OHM 1/2W .1% AXIAL

На залиха: 280.552

RN60E9902BB14

RN60E9902BB14

Vishay / Dale

RES 99K OHM 1/4W .1% AXIAL

На залиха: 223.773

RN65C3242FRSL

RN65C3242FRSL

Vishay / Dale

RES 32.4K OHM 1/2W 1% AXIAL

На залиха: 197.160

RN65D1243FBSL

RN65D1243FBSL

Vishay / Dale

RES 124K OHM 1/2W 1% AXIAL

На залиха: 72.751

RLR05C2260FSRE719

RLR05C2260FSRE719

Vishay / Dale

ERL-05-19 226 1% T-1 RLR05C2260F

На залиха: 88.079

RLR20C1303FRRSL

RLR20C1303FRRSL

Vishay / Dale

RES 130K OHM 1% 1/2W AXIAL

На залиха: 85.271

RNF14FAD178K

RNF14FAD178K

Stackpole Electronics, Inc.

RES 178K OHM 1/4W 1% AXIAL

На залиха: 11.764.705

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв