RNC50J82R5BSRSL

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RNC50J82R5BSRSL
Производителот
Vishay / Dale
Опис
RES 82.5 OHM 1/10W .1% AXIAL
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-преку дупка
На залиха
0
Единечната цена
$7.35300
Листови со податоци онлајн
RNC50J82R5BSRSL PDF
 • серија:Military, MIL-PRF-55182/07, RNC50
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:82.5 Ohms
 • толеранција:±0.1%
 • моќност (вати):0.1W, 1/10W
 • составот:Metal Film
 • карактеристики:Military, Moisture Resistant, Weldable
 • температурен коефициент:±25ppm/°C
 • Работна температура:-65°C ~ 175°C
 • пакет / куќиште:Axial
 • добавувач уред пакет:Axial
 • големина / димензија:0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
 • висина - седење (макс):-
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:S (0.001%)
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RLR05C48R7FMB14

RLR05C48R7FMB14

Vishay / Dale

ERL-05 48.7 1% T-1 RLR05C48R7FM

На залиха: 37.414

$2.94000

H4750KBZA

H4750KBZA

TE Connectivity AMP Connectors

RES 750K OHM 1/2W 0.1% AXIAL

На залиха: 150.706

$0.66354

CMF55340R00FKBF

CMF55340R00FKBF

Vishay / Dale

RES 340 OHM 1/2W 1% AXIAL

На залиха: 87.301

$1.26000

RLR07C4991FPBSL

RLR07C4991FPBSL

Vishay / Dale

RES 4.99K OHM 1% 1/4W AXIAL

На залиха: 54.549

$2.01650

RWR82S2550FSRSL

RWR82S2550FSRSL

Vishay / Dale

RES 255 OHM 1.5W 1% AXIAL

На залиха: 16.000

$8.74950

RNC55J2342BSB14

RNC55J2342BSB14

Vishay / Dale

RES 23.4K OHM 1/8W .1% AXIAL

На залиха: 24.429

$4.91200

RNC50H2501FSRE6

RNC50H2501FSRE6

Vishay / Dale

RES 2.5K OHM 1/10W 1% AXIAL

На залиха: 70.090

$1.56940

RSMF2JA220R

RSMF2JA220R

Stackpole Electronics, Inc.

RES 220 OHM 2W 5% AXIAL

На залиха: 2.849.002

$0.03510

RNC60H2182DSRE6

RNC60H2182DSRE6

Vishay / Dale

RES 21.8K OHM 1/4W .5% AXIAL

На залиха: 97.302

$1.13050

RLR05C3482FPRE5

RLR05C3482FPRE5

Vishay / Dale

ERL-05 34.8K 1% T-1 RLR05C3482FP

На залиха: 114.547

$0.87300

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв