WhatsApp Icon
RNC50H1302FSB14

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RNC50H1302FSB14
Производителот
Vishay / Dale
Опис
RES 13K OHM 1/10W 1% AXIAL
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-преку дупка
На залиха
14939
Листови со податоци онлајн
RNC50H1302FSB14 PDF
 • серија:Military, MIL-PRF-55182/07, RNC50
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • отпор:13 kOhms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.1W, 1/10W
 • составот:Metal Film
 • карактеристики:Military, Moisture Resistant, Weldable
 • температурен коефициент:±50ppm/°C
 • Работна температура:-65°C ~ 175°C
 • пакет / куќиште:Axial
 • добавувач уред пакет:Axial
 • големина / димензија:0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
 • висина - седење (макс):-
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:S (0.001%)
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
RWR89S8R45FRBSL

RWR89S8R45FRBSL

Vishay / Dale

RES 8.45 OHM 3W 1% WW AXIAL

На залиха: 24.546

RNF14BAE40K2

RNF14BAE40K2

Stackpole Electronics, Inc.

RES 40.2K OHM 1/4W .1% AXIAL

На залиха: 556.947

CMF551K5000FEEB

CMF551K5000FEEB

Vishay / Dale

RES 1.5K OHM 1/2W 1% AXIAL

На залиха: 484.848

RNC50J3241FSRSL

RNC50J3241FSRSL

Vishay / Dale

RES 3.24K OHM 1/10W 1% AXIAL

На залиха: 28.625

RNMF14FTD68K1

RNMF14FTD68K1

Stackpole Electronics, Inc.

RES 68.1K OHM 1/4W 1% AXIAL

На залиха: 11.764.705

HVR3700001274FR500

HVR3700001274FR500

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

RES 1.27M OHM 1/2W 1% AXIAL

На залиха: 204.081

RNC60H3482FSR36

RNC60H3482FSR36

Vishay / Dale

RES 34.8K OHM 1/4W 1% AXIAL

На залиха: 170.881

RN60C1182FB14

RN60C1182FB14

Vishay / Dale

RES 11.8K OHM 1/4W 1% AXIAL

На залиха: 87.301

RN60E1691FRE6

RN60E1691FRE6

Vishay / Dale

RES 1.69K OHM 1/4W 1% AXIAL

На залиха: 324.886

MFR-25FBF52-3K4

MFR-25FBF52-3K4

Yageo

RES 3.4K OHM 1/4W 1% AXIAL

На залиха: 1.000.000

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв