WhatsApp Icon
Y0007160R820A9L

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
Y0007160R820A9L
Производителот
VPG Foil
Опис
RES 160.82 OHM 0.6W 0.05% RADIAL
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-преку дупка
На залиха
18239
Листови со податоци онлајн
Y0007160R820A9L PDF
 • серија:S
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • отпор:160.82 Ohms
 • толеранција:±0.05%
 • моќност (вати):0.6W
 • составот:Metal Foil
 • карактеристики:Moisture Resistant, Non-Inductive
 • температурен коефициент:±2ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • пакет / куќиште:Radial
 • добавувач уред пакет:-
 • големина / димензија:0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
 • висина - седење (макс):0.336" (8.53mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
CB10JB68R0

CB10JB68R0

Stackpole Electronics, Inc.

RES 68 OHM 10W 5% CERAMIC WW

На залиха: 578.368

CPR2082R00JE10

CPR2082R00JE10

Vishay / Dale

RES 82 OHM 20W 5% RADIAL

На залиха: 8.148

RWR81S2710BSS73

RWR81S2710BSS73

Vishay / Dale

RES 271 OHM 1W 0.1% WW AXIAL

На залиха: 7.032

H4100KBDA

H4100KBDA

TE Connectivity AMP Connectors

RES 100K OHM 1/2W 0.1% AXIAL

На залиха: 122.097

CMF606K0400FKEB70

CMF606K0400FKEB70

Vishay / Dale

RES 6.04K OHM 1W 1% AXIAL

На залиха: 892.857

RNC60J1212FSRE6

RNC60J1212FSRE6

Vishay / Dale

RES 12.1K OHM 1/4W 1% AXIAL

На залиха: 106.801

RN55C2791BRE6

RN55C2791BRE6

Vishay / Dale

RES 2.79K OHM 1/8W .1% AXIAL

На залиха: 386.847

RWR78N5R11FSRSL

RWR78N5R11FSRSL

Vishay / Dale

RES 5.11 OHM 10W 1% WW AXIAL

На залиха: 7.597

SBCHE622KJ

SBCHE622KJ

TE Connectivity AMP Connectors

RES 22.0K OHM 7W 5% AXIAL

На залиха: 112.359

YR1B287KCC

YR1B287KCC

TE Connectivity AMP Connectors

RES 287K OHM 1/4W 0.1% AXIAL

На залиха: 584.112

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв