WhatsApp Icon
RNX12510G0JNR6

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RNX12510G0JNR6
Производителот
Vishay / Dale
Опис
RES 10G OHM 5% 3W AXIAL
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-преку дупка
На залиха
18303
Листови со податоци онлајн
RNX12510G0JNR6 PDF
 • серија:RNX
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Last Time Buy
 • отпор:10 GOhms
 • толеранција:±5%
 • моќност (вати):3W
 • составот:Metal Oxide Film
 • карактеристики:Flame Proof, High Voltage, Safety
 • температурен коефициент:±200ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 225°C
 • пакет / куќиште:Axial
 • добавувач уред пакет:Axial
 • големина / димензија:0.140" Dia x 1.290" L (3.56mm x 32.77mm)
 • висина - седење (макс):-
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
RLR05C5361FPBSL

RLR05C5361FPBSL

Vishay / Dale

RES 5.36K OHM 1% 1/8W AXIAL

На залиха: 37.065

RN70C2262BRSL

RN70C2262BRSL

Vishay / Dale

RES 22.6K OHM 3/4W .1% AXIAL

На залиха: 103.039

CMF5514R300FKR6

CMF5514R300FKR6

Vishay / Dale

RES 14.3 OHM 1/2W 1% AXIAL

На залиха: 1.059.322

RLR05C14R7FSRSL

RLR05C14R7FSRSL

Vishay / Dale

RES 14.7 OHM 1% 1/8W AXIAL

На залиха: 104.911

RN55C2741FBSL

RN55C2741FBSL

Vishay / Dale

RES 2.74K OHM 1/8W 1% AXIAL

На залиха: 72.751

RLR20C5111FRRE6

RLR20C5111FRRE6

Vishay / Dale

RES 5.11K OHM 1% 1/2W AXIAL

На залиха: 105.011

RNC60H1330FSBSL

RNC60H1330FSBSL

Vishay / Dale

RES 133 OHM 1/4W 1% AXIAL

На залиха: 33.287

RWR71S2741FSBSL

RWR71S2741FSBSL

Vishay / Dale

RES 2.74K OHM 2W 1% WW AXIAL

На залиха: 17.928

RNC55H2071BSB14

RNC55H2071BSB14

Vishay / Dale

RES 2.07K OHM 1/8W .1% AXIAL

На залиха: 57.435

RN55E2873FB14

RN55E2873FB14

Vishay / Dale

RES 287K OHM 1/8W 1% AXIAL

На залиха: 87.301

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв