WhatsApp Icon
RNC55J3912BMB14

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RNC55J3912BMB14
Производителот
Vishay / Dale
Опис
RES 39.1K OHM 1/8W .1% AXIAL
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-преку дупка
На залиха
15550
Листови со податоци онлајн
RNC55J3912BMB14 PDF
 • серија:Military, MIL-PRF-55182/01, RNC55
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • отпор:39.1 kOhms
 • толеранција:±0.1%
 • моќност (вати):0.125W, 1/8W
 • составот:Metal Film
 • карактеристики:Military, Moisture Resistant, Weldable
 • температурен коефициент:±25ppm/°C
 • Работна температура:-65°C ~ 175°C
 • пакет / куќиште:Axial
 • добавувач уред пакет:Axial
 • големина / димензија:0.094" Dia x 0.250" L (2.39mm x 6.35mm)
 • висина - седење (макс):-
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:M (1%)
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
MBA02040C9103FRP00

MBA02040C9103FRP00

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

RES 910K OHM 0.4W 1% AXIAL

На залиха: 4.016.064

H462RBYA

H462RBYA

TE Connectivity AMP Connectors

RES 62.0 OHM 1/2W 0.1% AXIAL

На залиха: 109.108

RLR07C3241FSR36

RLR07C3241FSR36

Vishay / Dale

RES 3.24K OHM 1% 1/4W AXIAL

На залиха: 280.552

MBA02040C1803FRP00

MBA02040C1803FRP00

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

RES 180K OHM 0.4W 1% AXIAL

На залиха: 4.016.064

WW2JB560R

WW2JB560R

Stackpole Electronics, Inc.

RES 560 OHM 1.5W 5% AXIAL

На залиха: 454.545

CMF55475K00FEBF

CMF55475K00FEBF

Vishay / Dale

RES 475K OHM 1/2W 1% AXIAL

На залиха: 87.301

WVM10JB800R

WVM10JB800R

Stackpole Electronics, Inc.

RES 800 OHM 10W 5% RADIAL

На залиха: 130.208

RN65C7682FB14

RN65C7682FB14

Vishay / Dale

RES 76.8K OHM 1/2W 1% AXIAL

На залиха: 87.301

RNF12FTD37R4

RNF12FTD37R4

Stackpole Electronics, Inc.

RES 37.4 OHM 1/2W 1% AXIAL

На залиха: 5.050.505

PCF14JT82K0

PCF14JT82K0

Stackpole Electronics, Inc.

RES 82K OHM 1/4W 5% AXIAL

На залиха: 833.333

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв